בישראל, כשליש מהזוגות מסיימים את המערכת הזוגית בגירושין. עורך דין גירושין הוא הכתובת לפנות אליה, כבר בשלב החשיבה על הפרידה. בעוד שהפרידה יכולה להביא עימה רגשות וסערות נפש, עורך הדין מביא עימו מקצועיות ורציונליות. המטרה של עורך הדין היא לסייע לפונים אליו לסיים את המערכת הזוגית בדרך הטובה ביותר עבורו או עבורה.

מתי יש לפנות אל עורך דין גירושין

מומלץ לפנות אל עו"ד לענייני גירושין כבר בתחילת הדרך. יחד, אפשר לחשוב על הצעדים הנכונים לפעול בהם וזאת בהתאם לסיטואציה. חשוב להבין כי כל הליך גירושין הוא שונה וכל זוג מגיע אליו במצב שונה. ישנם זוגות אשר הריחוק בניהם תהומי והם מגיעים להחלטה להתגרש מתוך מקום שלילי וקשה. זוגות אחרים מגיעים להחלטה להיפרד לאחר שהבינו יחדיו שהם לא מעוניינים לחיות יותר חיים משותפים, אך כשיש בניהם תקשורת וכבוד הדדי.

בנוסף לרצון להיפרד בדרך מסוימת, אפשר לראות הבדלים בין זוגות נשואים שיש להם ילדים לאלו שאין להם ילדים. לכן, כל מקרה הוא לגופו והתפקיד של עורך הדין הוא לסייע באופן אישי ללקוחותיו, בהתאם לציפיותיהם.

מציאת עורך הדין המתאים עבורך

אחת הדילמות בתהליך גירושין יכולה לנוע סביב בעל המקצוע שילווה אותך. דווקא בתקופה רגישה זו חשוב שיעמוד לרשותך מישהו מקצועי שיוכל לתת מענה שאינו נובע משיקולים אמוציונליים. בחיפוש אחר עורך דין גירושין חשוב למצוא אחד שעונה על הקריטריונים הבאים:

  • ניסיון – כדאי מאד להעדיף עורך דין המתמחה בגירושין בעל ניסיון על פני עורך דין בתחילת דרכו. באפשרותך לברר מול בעל המקצוע מה הניסיון שלו ואם נראה לך שהמקרה שלך מיוחד, לבדוק כי הוא יכול לטפל בך.
  • שיחה ראשונית – השיחה הראשונית חשובה מאד. עלייך לוודא כי עורך הדין שלך פועל לטובתך בלבד. אם ברצונך לסיים את הקשר בצורה טובה, עורך דין גירושין יצטרך לעזור לך להשיג זאת ומבלי לוותר על המקצועיות שלו.
  • אופן התשלום – עלייך לדעת מראש כמה כסף עורך הדין יבקש ממך ועבור מה. מידע זה יעזור לך לא רק לבחור בעו"ד שמתאים לך אלא להתכונן מבחינה כלכלית לתהליך הגירושין עצמו.

חשיבה על הילדים בתהליך הגירושין

במקרה שלבני הזוג יש ילדים משותפים, חלק נכבד בדיונים יעסוק בטובת הילדים. בשנים האחרונות, יותר ויותר זוגות בוחרים לגדל את ילדיהם תוך משמורת משותפת. כשהילדים רואים בצורה שווה את שני ההורים, הם מרוויחים זמן איכות עם כל אחד מהם וההורים מרגישים את החלוקה באחריות לגידולם.

אימהות רבות אשר פונות אל עורך דין גירושין מתארות את הרצון לחיות חיים מלאים גם לאחר הפרידה. הן מעוניינות לפתח את הקריירה שלהן ועל כן מוצאות כי חלוקה שוויונית בגידול הילדים מאפשרת להן לעשות ובו זמנית מאפשרת לילדים ליהנות מקשר חזק איתן ועם האב.