במאי האחרון, בשעת ערב, יצאה תושבת מרכז הארץ לחתונת בנה, באולם אירועים שבעיר מגוריה. לטענתה, היא ענדה בין היתר טבעת יהלום יקרת ערך על אצבעה.
החתונה הסבה לאישה ולמשפחתה התרגשות רבה, אך גם לא מעט לחצים ומתחים. זמן קצר אחריה, ולאחר שהתאוששה מעט, הבחינה האישה לראשונה כי הטבעת אבדה. כל ניסיונות החיפוש אחר הטבעת העלו חרס.
בסמוך ולאחר גילוי האובדן, המהווה מקרה ביטוח בפוליסה, נמסרה הודעה למשטרה ולחברת הביטוח. האישה פנתה לחברת הביטוח בדרישה לקבל את תגמולי הביטוח, אולם במכתב ששלחה החברה לאישה מה-30.7.18, התנערה החברה מחובתה, וסירבה לשלם לאישה את תגמולי הביטוח. 
במכתב טענה חברת הביטוח כי בהתאם לבדיקותיה, עולה חשד לאירוע כוזב. חוקר שנשלח מטעם חברת הביטוח, שוחח עם המבוטחים ואף ביקש להציץ בתמונות הסטילס מיום האירוע – וכך התגלה לראשונה כי הטבעת שנטען כי אבדה לא נמצאת על אצבעה של האישה, אשר נותרה עיקשת בעמדתה כי ענדה את הטבעת בצאתה לאירוע. לטענת עו"ד רפאל אלמוג, אין בכך כדי לשלול את האפשרות של אובדן הטבעת בדרך לאירוע או במסגרתו. המבוטחת אינה יודעת באיזה שלב של האירוע הטבעת אבדה, והעובדה כי ענדה טבעת נוספת לאירוע אינה מעלה ואינה מורידה דבר מטענותיה. אדרבא, אי המצאות הטבעת נשוא התביעה בתצלומי החתונה מאששת את העובדה כי אכן איבדה את הטבעת בעת האירוע.  
"בנוסף, עולות תהיות כי המבוטחת לא שיתפה אף אדם מטעמה במקרה. לא דווח כלל לבעל האולם על אירוע האובדן, ואף לא לבת שאיתה נסעה המבוטחת לאירוע. לא נעשו חיפושים ברכב". בהמשך מכתב הדחיה מעלה חברת הביטוח תהיות בנוגע לאמינות האירוע. "קיים חשד, כי האבידה במתכונת שדווחה על ידכם לא התרחשה".
האישה ובעלה, ההמומים והזועמים, פנו לעו"ד רפאל אלמוג, אשר הגיש בשמם תביעה נגד חברת הביטוח – להשבת מלוא הפיצוי בצירוף הפרשי ריבית והצמדה, על סך 40,612 שקלים – וכן הטלת ריבית עונשית על חברת הביטוח, ובתוספת הוצאות משפט. התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב.


עו"ד רפאל אלמוג (בתמונה. צילום: אפרת ספקטור) https://www.rlaw.co.il  הנו שותף מייסד במשרד עורכי הדין אלמוג – שפירא, המתמחה בביטוח, נזיקין ורשלנות רפואית
המאמר באדיבות:רן שריר, יחסי ציבור לעורכי דין