שלוש כיתות ז' מעל יסודי הרטוב השתתפו במפגש בבית הספר ברנקו וייס שבעין נקובא.
המפגש הוא אחד מאירועי השיא בתהליך שנתי שהילדים עוברים, לטובת היכרות עם התרבות הערבית וקירוב לבבות. במהלך השנה לומדים התלמידים בשני בתי הספר  דרך חמישה ערכים- כבוד, סובלנות, נתינה, שייכות ויוזמה. בסיום העיסוק בכל ערך מתקיים אירוע שיא המשותף לשני בתי הספר. המפגש בעין נקובא היה רק הראשון מבין אירועי השיא שיתקיימו בהמשך השנה. 
המפגש עלה על כל הציפיות. בית הספר בעין נקובא אירח בצורה יוצאת מן הכלל ותלמידי הרטוב המתארחים התנהגו בצורה מופתית. המפגש היה מרגש ולמרות קשיי השפה, הילדים שיחקו יחד וגילו שיש להם הרבה מן המשותף ,וגם פגשו בשוני שבתרבות האחרת. לקראת המפגש נעשתה הכנה וגם לאחריו התקיים עיבוד וסיכום של היום. 
הילדים עברו לאורך היום שתי פעילויות: פעילות "החוט המחבר", במסגרתה הילדים שיחקו ושוחחו בדרכים שונות כשחוט עדין מחבר בין הציפיות והתחושות שהציפו הילדים, ופעילות "סדין החלומות", דרכה הילדים הביעו תחושותיהם במשחק וביצירה על גבי פיסות בד. 
מארגני המפגש מסרו: "בימים טרופים אלו, בהם אנו עדים חדשות לבקרים לאירועים אלימים בין העמים, הרגשנו שאנו בבועה של שלום, מעניקים לדור הבא הזדמנות לשיח אחר, רוקמים עתיד טוב יותר. מטרת הפרויקט היא להסיר את המגננות והדעות הקדומות הקיימות בכל צד, ולאפשר מפגש ממקור ראשון, דרכו הילדים חווים דו קיום ומתמודדים עם האתגרים  באמצעות שיח ומשחק.  מי יתן ומפה תבוא הישועה, שילדינו יגדלו למציאות שקטה יותר. "עושה שלום במרומיו, הוא יעשה שלום עלינו ועל כל ישראל, ואימרו אמן".