מי שרוצה לשלם פחות עבור טיסות לחו"ל יכול לזכור את כלל האצבע הבא: לטוס בחברת תעופה רגילה – אאוט. לבחור טיסות לואו קוסט זה אין. אבל מכיוון שיש הרבה מאוד הבדלים בין טיסה רגילה לבין טיסה מסוג לואו קוסט, אספנו עבורכם כמה עובדות שיעזרו לכם לעשות סדר בדברים כדי לחסוך מבלי להיקלע לאי נעימות ומבלי להסתבך עם תשלומים נוספים של הרגע האחרון. 


לואו קוסט וארוחה 
בטיסות רגילות, חברות התעופה נוהגות להגיש לנוסעים ארוחה. מרבית האנשים יסכימו עם העובדה שלמרות השיפור המסוים, אלה ממש לא ארוחות גורמה. אבל חשוב להדגיש כי טיסות לואו קוסט  שמציעות מחירים נמוכים במיוחד לא כוללות אפילו ארוחה בסיסית. ואם בכל זאת אתם מגלים כי אתם רוצים משהו לנשנש? אם לא ארזתם כריך בבית או לא אכלתם בשדה התעופה (שגם שם, כידוע, המחירים לא נמוכים כלל) יש פתרון. חלק מהרעיון של טיסת לואו קוסט זה לאפשר לכל לקוח את האפשרות לבחור בתוספות שונות לבחירה. אפשר בהחלט לרכוש ארוחה קלה במטוס, כריך, כוס משקה חם או שתיה קרה. אם אתם רוצים להגיע מצוידים מהבית, שימו לב. חשוב להדגיש כי ישנן חברות תעופה אשר אוסרות על הכנסת אוכל אך כדאי לבדוק זאת מראש. 


איפה אני יושב?
יש נוסעים שמעדיפים לשבת ליד המעבר, כדי שיהיה להם נוח יותר לגשת לשירותים במקרה הצורך. אחרים מעדיפים לשבת ליד החלון, כדי להעיף מבט אל העננים או למטה, אל הבתים שנראים קטנים במהלך ההמראה או הנחיתה. גם חברות שמציעות טיסות לואו קוסט מאפשרות לכם לבחור את המקום שבו אתם רוצים לשבת, אך תצטרכו לשלם עבור התענוג. יש חברות שאצלן יש הגדרות שונות של מושבים. חלק מהמושבים מוגדרים כיותר מבוקשים, בחלקם יש יותר מרווח לרגליים למשל, והמחיר בהתאם. אם בטיסה אתם יוצאים כמה אנשים ביחד, אפשר לבחור מקומות סמוכים וחשוב לבדוק מראש מה המרכיב של התשלום ביחס למחיר הטיסה הכולל. לא בכל החברות, המחיר עבור הושבה זהה ולפעמים לא יפרידו את הילדים מההורים, גם אם לא הוזמנו מושבים שמורים. 


לואו קוסט והמזוודות שלכם 
לכל חברת תעופה יש הגדרות משלה לגבי המטען. יש משמעות מסוימת לנפח של המזוודות או תיקי היד אבל המשמעות המרכזית היא של המשקל. בררו מראש מהן העלויות לתיק טרולי ומהן העלויות למזוודות. יש חברות תעופה שמחיר הכרטיס הבסיסי שלהן כולל אפשרות לתיק יד ויש כאלה שיגבו תוספת לא רק על מזוודה אלא גם על כבודת יד. כמו כן, יש הגדרות למשקלים שונים כך שמרגע שמזווה או תיק עולים על משקל שאותו קבעה חברת התעופה, תצטרכו להיפרד מסכום נוסף. חשוב לציין שאם מגיעים עם מזוודה יותר כבדה מזו שעליה הצהרתם במהלך ההרשמה לטיסה (צ'ק אין) חברת התעופה לרוב תדרוש תשלום גבוה יותר. תמיד עדיף להירשם באינטרנט מראש, ולמסור עם אילו תיקים אתם מגיעים ומהו המשקל. 


מה קורה אם מבטלים 
אם אתם מבטלים את הטיסה, יתכן שלא תקבלו החזר. זה תלוי במדיניות חברת התעופה, בסוג הכרטיס שרכשתם ובגורמים נוספים. מומלץ תמיד לברר זאת מראש ולבדוק גם את האותיות הקטנות.  


חברות לואו קוסט פופולריות ויעדים מקובלים
בישראל יש כמה וכמה חברות לואו קוסט שאצלן תוכלו להזמין טיסות מוזלות. הוותיקה ביותר היא איזי ג'ט שפועלת כאן קרוב לעשור. אחריה הגיע לכאן גם וויזאייר ולבסוף הצטרפה גם ריינאייר. מרבית היעדים הפופולריים בקרב הטסים עם החברות הללו נמצאים באירופה – בריטניה, איטליה, גרמניה, צרפת, הונגריה, פולין, בולגריה, יון, צ'כיה, אלה דוגמאות ליעדים מועדפים.