מסתבר כי לא צריך להמתין לאיוז 'טיסת שוקולד' כדי לתאר את הישראלי המכוער בבואו לצרוך שירותי תחבורה. מה שקורה באוויר הוא גם נחלת תחבורת הכבישים. תקראו לזה מתפלחים, מסתנננים ובקיצור - גזלנים. לנסוע באוטובוס מבלי לשם זה גזל.

נהג אחד ניצל את העובדה כי כל הנסיעות מתועדות בווידיאו וחשף את אשר עבר בנסיעה מבני ברק לבית שמש. בתחנת גבעת שמואל עלו שני גברים ובחורה. הגברים עומדים ומשלמים ואילו הבחורה חולפת מאחורי גבם, חושבת שהנהג לא רואה אותה והיא חומקת אל אחד הספסלים האחוריים. (בתמונת הכותרת: מימין הנהג, סמוך לו נוסע שמשלם ומאחוריו הבחורה שלא שילמה)

"אני רגיל שיש נוסעים ששמים את התיק, תופסים מקום ואחרי זה באים בניחותא לשלם", סיפר ל'שמשנט' נהג 'סופרבוס', לביא כהן, "אלאל שחלפו כמה דקות. הנוסעת נותרה במקומה ולא שילמה". לטענת הנהג היא אמרה שתשלם בפעם אחרת אך את הנהג זה לא סיפק.

מקרים שכאלו מתרחשים ולנהגים יש מדיניות ברורה. מישהו לא שילם. נהג עוצר ולא ממשיך בנסיעתו עד שהנוסע הסורר ישלם. ואז מתחיל הריטואל הקבוע שבו הנוסעים מתרעמים על הזמן שנגזל מהם בעטיו של נוסע שלא שילם. את זעמם הם מפנים לנהג דווקא ולא לאיש הרע בסיפור, אך גם לנהג יש צד בעניין. הכרטיס שמעיד על כך שהנוסע שילם, מהווה עבורו ביטוח אם חלילה קרה משהו בעת הנסיעה. כלומר, לחברת התחבורה יש אחריות להסיע את הנוסע אל מקום חפצו ורצוי בחתיכה אחת. הנסוע בתמורה משלם. כלומר, הנהג ממש לא מעוניין שתרבוץ על המשמרת שלו עננה כתוצאה מנהג שנפגע ולא היה מבוטח.

לפעמים יש בנסיעה את אותם יהודים רחמנים בני רחמנים שמוכנים לקחת אחריות על ההמשך התקין של הנסיעה ומוכנים לשלם על אותו נוסע רק שהנהג ישחרר ברקס ויניע את האוטובוס. וזה אכן מה שקרה במקרה הזה. נוסעת אחת שילמה עליה. נגמר הסיפור? ממש לא. הוא בא אל הנוסעת בכדי לתת לה את הכרטיס אך היא סירבה לקבלו בטענה כי בעוד לחברת 'סופרבוס' היא יכולה לבוא בכל עת לשלם וזו חברה שיש לה כתובת, את אותה אישה היא לא מכירה ואין לה דרך להחזיר לה כסף ובכך יהיה גזל...

הנהג השאיר את הכרטיס אצל זו ששילמה ומבחינתו, כל הנוסעים שילמו וניתן להמשיך בנסיעה. עם זאת, התופעה לא נתנה לו מנוח והוא החליט להעלות את הדברים לפייסבוק.

רוצים לצפות בסרטון המלא? לחצו כאן