מועצה אזורית מטה יהודה פועלת כל העת על מנת לצמצם את פעילות היתושים ברחבי המועצה. בתחילת העונה פזרה המועצה דגיגים בערוץ הנחל על מנת למנוע את התרבות היתושים בערוץ נחל שורק, ותמשיך לפעול בהתאם. 

המועצה והיחידה לאיכות הסביבה פונה אל התושבים לבצע מספר פעולות מנע כמו התקנת רשתות בחלונות ובדלתות, שימוש בתכשירי הגנה ודחיית יתושים שעושים למנוע עקיצות יתושים. ומכיוון שהיתושים בכלל ויתוש הנמר האסיאתי בפרט, עלולים להגיע ממקורות מים עומדים בשטחים פרטיים חשוב לנקוט במספר צעדים נוספים שימנעו התרבות יתושים ליד הבית. להימנע מהשקיית ייתר בגינות, להקפיד על ריקון מים מתחתיות של עציצים, דליים, חביות או אגרטלים, לנקז  מים עומדים ממרזבים סתומים וליבש כל צמיג שצובר מים.

יתוש הנמר האסיאתי, שגורם למטרדי עקיצות קשים לבני אדם בעיקר בשעות היום ומחוץ לבתים ידוע בעולם כמעביר גורמי מחלה ובניהם קדחת הנילוס המערבי ונגיף הזיקה. יתוש זה משנה את תמונת המצב אליה הורגלנו לפני שנים ודורש יתר מעורבות של הציבור, הוא מתרבה בקרבת בתים ולא רק בנחלים ומקורות מים המטופלים באופן קבוע על ידי מדביר.

צבעו של היתוש שחור ועליו פסים לבנים.

אם ישנם מוקדי מים עומדים בסביבת בתי מגורים ואינכם יכולים לייבש את המים נא הודיעו למזכירות היישוב.

משה סויסה, מנהל אגף שיפור פני הכפר איכות הסביבה: "אנו פועלים כל הזמן על מנת לצמצם את התרבות היתושים בין עם בשיטות כמו הדברה ביולוגית של פיזור דגיגים בערוץ הנחל או בין עם בהדברה כימית של ריסוס אזורי יתושים. עם זאת, גם על הציבור להיות ערני ולפעול ע"פ ההנחיות הנדרשות על מנת לצמצם את האפשרות להיעקץ ".