היום, אחרי שבוע בה הונחה תערוכה שהוכנה ע"י שגרירי מפתח הל"ב בנושא יהודי אתיופיה וחג הסיגד, ציינו את יום זה בצורה חגיגית במיוחד. ביהדות אתיופיה, שמקורה בגלות בית ראשון, לא חגגו את חנוכה קרוב ל-2000 שנה ורק לאחר ביקורים של יהודים מארצות אחרות באתיופיה, נחשפו לחג שזה, אבל יש להם את חג הסיגד, שמצוין תמיד 50 יום לאחר יום כיפור.

היום נפתח עם צמד בנות שקלעו צמות לבאים בשערי בית הספר. כמו כן, הפסקה פעילה בה שגרירי מפתח הל"ב הפעילו את תלמידי בית הספר בכל הקשור למסורת יהודי אתיופיה. קבוצה אחת את תלמידי בית הספר לרקוד לצלילים באמהרית. קבוצה אחרת לימדה על האוכל המסורתי ואף אפשרה לתלמידים לטעום. קבוצה נוספת לימדה על הלבוש המסורתי, והלבישה את התלמידים הבגדים המסורתיים והייתה גם קבוצה שלימדה על דגל אתיופיה, על חג הסיגד ואף לימדה את תלמידי בית הספר לכתוב את שמם באותיות אמהריות. 

שיאו של היום היה עם הגעתם של בני דור הסבים והסבתות יוצאי אתיופיה ממתנ"ס מאירהוף עימם בית הספר עובד בשיתוף פעולה.האורחים נהנו מטקס מרהיב שבמהלכו הציגו התלמידים את החיים באתיופיה, את הכמיהה לירושלים ואת העלייה לישראל. 

הטקס נחתם בשירת התקווה המסמלת את הגשמת חלומם. מיד לאחר הטקס, שגריר מפתח הל"ב ותלמידים מהעדה האתיופית, אירחו את הקשישים באחת הכיתות וכיבדו אותם באוכל מסורתי, בקפה הבונה, שיחקו עימם במנקלה, שרו ורקדו.

כן, סימלי הדבר שהחג שמקורו ביהדות אתיופיה, נחגג בבית ספר הנושא את שמו של ראש הממשלה מנחם בגין ז"ל, אשר 'הרים את הכפפה' בכל הקשור להעלאת יהודי אתיופיה לישראל. מ"בגין' נמסר: "מי ייתן  ובזכות מיזוג בין תרבויות וקירוב הלבבות נגיע לאחדות אמיתית! תודה לעובדות המנהלה, הורים, תלמידים וכמובן צוות בית הספר על שיתוף הפעולה! חג סיגד שמח!".