היום (שלישי, 6.11) אירע מקרה חמור בו בוצע מעשה ונדליזם חמור ברכבו של ניזאר דעקה מנהל בית הספר מרשת ברנקו וייס בעין נקובא- עין ראפה, הנמצא במועצה אזורית מטה יהודה. רכבו של המנהל הושחת כאשר ניפצו את שמשות הרכב וניקבו את הצמיגים.

בעקבות המקרה הוגשה תלונה במשטרה והחלה חקירה סביב נסיבות האירוע. בנוסף, צוות החינוך של בית הספר בשיתוף מנהל החינוך והגורמים הרלוונטיים ירכיבו תכנית עתידית הכוללת פעולות הסברה ערכיות וחינוכיות לתלמידי בית הספר על מנת שהאירוע לא יחזור על עצמו.

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל: "מדובר באירוע חמור אשר יטופל במישור החינוכי כמו גם הפלילי. המנהל ניזאר הוא איש חינוך ערכי ומוביל הזוכה להערכה רבה. המועצה תפעל יחד עם הגורמים הרלוונטיים על מנת שאירועים אלו לא יישנו".

ראש מנהל החינוך במועצה אזורית מטה יהודה, ניב בר-גיא: "אנו מגנים בכל תוקף מעשה נפשע זה ופועלים במשותף הן במישור החוקי והן בהיבט הערכי חינוכי על מנת שהאירוע יטופל במלוא החומרה.  אנו מחזקים את הנהלת בית הספר, צוות המורים והמחנכים ומתייצבים לצידם בהוקעת המעשה. צוות החינוך יעבוד במשותף עם כל הגורמים ליצירת תכנית פעולה למניעת אירועים מסוג זה בעתיד?.

מנכ"לית רשת ברנקו וייס, ניבה חסון: "אנחנו מוקיעים את המעשה האלים והחריג . אין לי ספק שזהו מעשה של אדם בודד ומאמינה שהמשטרה תגיע אליו ותמצה עימו את הדין. ניזאר הוא מנהל מסור ומקצועי שאף זכה בפרס מיוחד מנשיא המדינה על היותו איש חינוך מוביל . הנהלת בית הספר   וצוות המורים בהנהגתו של ניזאר ימשיכו  בעשייתם החינוכית והערכית לקידום התלמידים והקהילה כולה".