חברת 'ליב', המתמחה ביבוא, שיווק ומכירות של מזון בריאות, טבעוני, אורגני, טבעי וללא גלוטן, מרחיבה את פעילותה בתחום ההפצה. החברה חתמה על הסכמי סחר להפצת מוצרי חברת 'דגן מיני מזונות' וחברת 'אפקטבעי', המתמחות בייצור מוצרי בריאות. שתי החברות מצטרפות למערך ההפצה של 'ליב', המנוהל באמצעות מרכז לוגיסטי חדש אותו הקימה החברה באזור מודיעין בהשקעה של 6 מיליון שקלים, ומעניק שירותי שיווק והפצה לחברות ומותגים מובילים בתחום מזון הבריאות. לצד מותג הבית 'ליב', הפועל בשלוש קטגוריות: אורגני, טבעי וטבעוני, החברה הינה גם המשווקת הבלעדית בישראל של מותג המשקאות האיטלקי 'איזולה-ביו' ושל חברת 'שר' המובילים באירופה בקטגוריית מוצרים ללא גלוטן. עוד משווקת החברה את מותגי 'טבע דלי', 'מוטי שף', 'וויולייף' ועוד.

'דגן מיני מזונות' נוסדה בשנת 1989 ומתמחה בייצור עוגיות בריאות המכילות רכיבים טבעיים ומועשרים בסיבים תזונתיים. המוצרים כולם עשויים מקמחים מלאים בהם כוסמין, שיפון ושיבולת שועל. העוגיות הינן בסגנון ביתי והן ללא שומן טראנס, חלקן טבעוניות או ללא תוספת סוכר. בין מגוון המוצרים מוצעות עוגיות שקדים/אגוזים, מעמול תמרים, שבלולי תמרים, רולדות עם תמרים/שזיפים או תפוח עץ, קרקרים משיפון/ שיבולת שועל/ כוסמין/ חמניות, מגוון מאפים מלוחים ועוד ועוד.

חברת 'אפקטבעי' היא חברה לפיתוח וייצור מוצרי מזון טבעיים ובריאותיים. החברה הוקמה בשנת 1995 ומתמחה בייצור גרנולה, תערובות צמחים, וחטיפי בריאות. שוק המזון הטבעוני, אורגני וללא גלוטן, מגלגל כ-700 מיליון שקלים בשנה, המתחלקים בין המזון ללא גלוטן בהיקף של כ-120 מיליון שקלים, המזון הטבעוני עם כ-210 מיליון שקלים והמזון האורגני והטבעי כ-370 מיליון שקלים, כולל פירות וירקות אורגניים.

ערן רהב, מנכ"ל חברת 'ליב': "יכולותיה של 'ליב' מאפשרות לה, להגיע באופן רציף ועם מלאי זמין לרשתות הטבע, המזון ולחנויות הטבע. "לרשתות השיווק הגדולות נוח יותר לפעול מול גורם שמרכז מגוון רחב של מוצרים והן אינן יכולות לנהל מערך סחר עם כל ספק קטן. הצרכנים מצדם פונים לקטגוריות מוצרי הבריאות: ללא גלוטן, טבעי וטבעוני ואלו הן הקטגוריות שצומחות".

'ליב' הינה חברה העוסקת ביבוא ושיווק של מזון אורגני טבעוני וללא גלוטן. החברה הוקמה בשנת 1987, והנה מחלוצות השוק, ומפיצה בשלוש טמפרטורות: הקפאה, קירור ויבש. ל'ליב' פריסה ארצית והיא משווקת את מוצריה המקומיים והמיובאים בחנויות הטבע וברשתות המזון השונות.

צילום: באדיבות חברת 'ליב' (יח"צ)