צילום - יח"צ

אזור הבטן מושך אליו תשומת לב רבה. עודפי עור באזור זה, שומנים מיותרים, ריפיון של דפנות הבטן ותופעות נוספות שמתרחשות לאורך השנים פוגמים במידה בלתי מבוטלת במראה הבטן ובעצם בחזות החיצונית באופן כללי, ופוגעים גם בדימוי העצמי. הפתרון המקיף והיעיל ביותר הוא ניתוח מתיחת בטן – בעמוד זה תמצאו מידע אודות האפשרויות השונות של ההליך הכירורגי, מאפייני ההחלמה בעקבותיו ודגשים חשובים נוספים שכדאי לדעת לפני שמגיעים למפגש ייעוץ עם מנתח/ת פלסטי/ת מנוסה

מתי כדאי לעבור מתיחת בטן?

אחת הסיבות העיקריות להיווצרות עודפי עור בבטן היא ירידה ניכרת במשקל. בהתאם מתיחת בטן בניתוח עשויה להיות השלמה מצוינת לדיאטה מוצלחת – ההליך הכירורגי יעלים את רקמות העור העודפות שהן תוצר בלתי נמנע של השלת קילוגרמים רבים, יעלים גם מצבורי שומן נקודתיים שנותרו באזור הבטן או המותניים למרות הצלחת הירידה במשקל ובאופן כללי יעניק חזות מרשימה במיוחד למרכז הגוף. ההמלצה במקרים אלה היא להמתין עד להשלמת הדיאטה והתייצבות המשקל החדש.

גם הריונות ולידות מובילים לרפיון בבטן ומראה רופס ולא מחמיא. כשזהו המניע לניתוח מתיחת הבטן, ההמלצה היא להמתין עד לתום פרק ההריונות והלידות – אמנם ההליך הכירורגי לא מונע כניסה להריון, אולם גידול עובר בבטן ולידה עלולים לפגום במידה מסוימת בתוצאות הניתוח.

בכל מקרה חשוב לבחור נכון מנתח/ת פלסטי/ת עם ניסיון רב ולא פחות חשוב, יושרה מלאה, וכך לקבל המלצות מקצועיות ספציפיות לגביכם.

הסוגים השונים של מתיחות בטן

מפגש הייעוץ מאפשר למנתח/ת הפלסטי/ת גם להמליץ על הסוג הספציפי של מתיחת הבטן  בהתאם למאפייני הבטן ושאר האיברים באזור. החלוקה הבסיסית היא למתיחת בטן היקפית ולמיני מתיחה והצרת היקפים. באופן עקרוני מתיחה היקפית מתאימה למצב שבו ישנן רקמות עור עודפות בדפנות הבטן, בירכיים ובעכוז. ניתוח זה נמשך שעתיים וחצי עד ארבע שעות, ומעצב את דפנות הבטן, את צידי האגן, את הירכיים, את הישבן ואת אזור הערווה. במהלך הניתוח מוסרות רקמות עור עודפות וכן מתבצעת שאיבת שומן נקודתית באזורים הרלוונטיים, ובמידת הצורך מוסט הטבור למיקום חדש ומחמיא יותר.

מיני מתיחה והצרת היקפים הוא ניתוח קל יותר שאורך עד שעתיים. הליך כירורגי זה מתמקד בבטן ובנוסף מבטיח קימורים מרשימים יותר, בין השאר בעזרת שאיבות שומן מעצבות. במידת הצורך יורם אזור הערווה כדי להקנות לו מראה צעיר יותר ותינתן תשומת לב גם להצערת הטבור.

החלמה בעקבות ניתוח למתיחת הבטן

באופן טבעי ישנם הבדלים בין תקופת ההחלמה בעקבות ניתוח מתיחת בטן היקפי לבין ההחלמה לאחר ההליך הכירורגי הקל יותר. בכל מקרה צפויה אי נוחות בימים הראשונים לאחר הניתוח, קושי מסוים בתנועה וכאב (שעליו ניתן להתגבר באמצעות משככי כאבים). עבודה משרדית תוכלו לבצע כשבוע עד שבועיים לאחר ניתוח המתיחה, ואילו עם פעילות גופנית אינטנסיבית כדאי לחכות כחודש.

המלצה חשובה לפרק זמן זה של החלמה אחרי מתיחת בטן היא לא לשכב באפס מעשה אלא ללכת, גם אם כאמור ישנו קושי מסוים, שכן יש לכך חשיבות רבה. בנוסף חשוב לא לנסות להתיישר בכוח ומצד שני גם לא להיות כפופים יתר על המידה למרות התחושות בבטן.

תוצאות ניתוח מתיחת בטן באות לידי ביטוי בהדרגה ומובילות לשינוי משמעותי מאוד לטובה תוך מספר חודשים עד שנה.

עוד על ניתוחי בטן תוכלו לקרוא בקישור הבא:

https://www.itzuvhaguf.co.il