בשבוע שעבר התגלתה בעיית עקרבים במרחב הגן ישעי, 

כך כתבה אחת האימהות: "מתחילת השנה מצאו אצלנו בגן הילדים בעוד הילדים שוהים בגן 7 עקרבים שכולם ארסיים ומסוכנים לחיי אדם ולילדים .כל עקיצה של עקרב כזו יכולה לחדור לזרם הדם ותוך מספר דקות להגיע ללב .בשנה האחרונה בדרום מתו שתי תינוקות מעקיצת עקרב . אנחנו מפחדים ולא רוצים שיקרה מקרה כזה גם אצלנו . חשוב לי לומר כי מספר הורים נחושים ודואגים יצאו בלילה עם נורת לד מיוחדת וראו אתמול 3 עקרבים גדולים בחצר כך שהבעיה היא בכל סביבת הגן ולא רק בגג הגן .נכון להיום הוצאנו את הילדים בשיתוף פעולה של ועד המושב לגן אחר זמני זה פתרון שהוא רק לארבעה ימים והוא לא יכול להמשך ככה ... ". .
מיד עם הגעת מידע זה למועצה פעל אגף הפיתוח וביצע עבודות במרחב הגן ובגן עצמו. העבודות כללו פתיחת גג והפיכת התקרה, לאחר מכן ובוצעה סגירה ובידוד מוחלט של כל המקומות הפרוצים בסיליקון. בסיום העבודה הוחזרו הילדים לגן, אך על מנת להבטיח את שלום הילדים ולהרגיע את החששות של ההורים מהישנות המקרים, הוחלט ע"י המועצה שוועד הישוב יקצה אדם שיפקח על הנושא, במימון המועצה, בכל זמן בו הילדים נמצאים בגן - עד שיוחלט כי הבעיה נפתרה סופית. בנוסף, הפגישה שנערכה המועצה החליטה כי יש לבנות גן ילדים חדש בישוב ישעי. כבר בימים הקרובים וועד הישוב צפוי להתעדכן בנוגע למסגרת הזמנים.

בפגישה שנערכה היום (10.10) בראשות מ"מ ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל, ראש מנהל חינוך במטה יהודה, ניב בר- גיא, סגן מהנדסת המועצה, ניסן גלבוע, מנהל התפעול במנהל החינוך לירון אהרון ונציגי היישוב חיים עוקשי ואלון ורדי, התקבלו מספר החלטות לבעיה הקיימת בגן ישעי וכן תחזית להמשך פתרון נושא מצוקת מבנה הגן בעתיד ובניהם בנית גן חדש ביישוב ישעי.

ראש מינהל חינוך במטה יהודה, ניב בר - גיא: "העבודות שבוצעו ע"י אגף הפיתוח בהרמת הגג ואיטומו, בתוספת לעבודות תשתית נוספות, ובתוספת להקצאת אדם שימונה על מענה למפגע העקרבים במידה ויידרש בתקופה הקרובה, יפתרו לאלתר את הבעיה. בנוסף אני שמח על מתן אור ירוק לתהליך הקמת גן חדש בישעי במהלך השנה הקרובה לבטח יהווה מענה ראוי ומשמעותי לרווחת הישוב והחינוך של ילדיכם. ברכת המשך שנת לימודים מוצלחת ובשורות טובות!"