מגנזי פרסם היוםהודעה בהמשך ובעקבות מה שמוגדר לדבריו "תגובות רבות שקיבלתי בימים האחרונים מאז הודעתי על הצטרפותי לניב ויזל ותמיכתי בו לראשות המועצה. חלק מהתגובות מבינות ואוהדות וחלקן פחות".
בהודעתו כתב מגנזי: "הפנייה לציבור לתמוך בי התבססה לא רק על אישיותי וכישורי, היא נתמכה בחזון המועצה לשנים הבאות המלווה בתוכנית עבודה סדורה עם מטרות ויעדים. במגוון תחומים. ככל שהתקדמתי במסע הבחירות כך גדלה האהדה והתמיכה בי וברעיונות החדשים שהבאתי לתושבי מטה יהודה.
למרות שאני לא מועמד מתוך המועצה או מתוך ההתיישבות כמקובל, הגענו לתוצאה חריגה שהדהימה את המערכת הפוליטית במטה יהודה. סקרים שבוצעו הצביעו באופן חד משמעי כי אחוזי התמיכה מציבים אותי במקום השני אחרי ניב ויזל בהפרש קטן יחסית. עם זאת, על פי כל ההערכות של הצוותים המקצועיים, הסיכוי לעבור למקום הראשון היה נמוך לאור העובדה, כאמור, שאני לא בא מתוך המערכת המועצתית ולא מהמושבים והקיבוצים.
במאזן הפוליטי שנוצר חודש לפני הבחירות, היה ברור שקיים סיכון גדול ואמיתי שהתמודדות עד הסוף עלולה להוביל להפסד בבחירות וכל מה שעבדתי בשבילו עד כה. זהו מעשה בלתי אחראי שדרש ממני לשים את האגו בצד ולהמשיך את מה שבנינו יחד, אתם ואני, על מנת להביא לשינוי המיוחל ולהישגים חסרי תקדים במועצה. במצב זה ברור כי יש לבצע חיבור פוליטי עם אחד המועמדים וזו החלטה מחוייבת המציאות.
השיקולים שלי בקבלת ההחלטה היו: א. כיצד ועם מי החיבור יכול לאפשר לי להגשים את כל מה שהבטחתי לציבור הבוחרים? ב. כיצד אני יכול להיות בתפקיד ובמעמד בעל השפעה בניהול המועצה? ג. דעת מרבית התושבים עמם נפגשתי שהעלו אפשרות לשיתוף פעולה עם אחד מהמועמדים.
המועמד הטבעי הוא ניב ויזל. אני מאמין בו וביכולתו להוביל את המועצה קדימה לאחר שיקבל את המנדט מהציבור. ניב ראה בי שותף אמיתי ומתאים לתפיסותיו בעניין ניהול המועצה וכך קידמנו הסכם המאפשר לי להיות שותף בכיר בעל השפעה בניהול המועצה ומאפשר לי להמשיך את קידום הנושאים שעסקתי בהם במהלך מערכת הבחירות. בהסכם שחתמנו, שיוצג לציבור בשבוע הבא, אני אשמש בתפקיד סגן ראש המועצה, מחזיק תיק החינוך, תרבות, נוער, ספורט, רווחה ומחזיק תיק צור הדסה.
אני רואה בתפקידי כמי שמקדם את כלל התושבים ואחראי על טובת הישובים כולם. כמייצג הוועדים המקומיים והיישובים הקהילתיים אפעל להסדרה ושיפור מערכת היחסים בין הועד המקומי לועד האגודה דבר ההכרחי לטובת צמיחת הישובים והמועצה כולה. אני מקווה שאלו בינכם שרצו כי אמשיך בהתמודדות, יבינו את הדילמה שעמדה בפני ואת בחירתי בפתרון שיאפשר עשיה לטובת מטרותינו המשותפות במועצה, במקום הימור של 'הכל או לא כלום'".