נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בעצרת האו"ם היה מרשים. הכישרונות הרטוריים, האנגלית המושלמת, היכולת להעביר מסרים מורכבים שמהדהדים בעולם עומדים לזכותו. אפשר לבקר אותו ללא הרף, אבל אין ספק שאת תפקידו כמנהיג ואת ייצוג מדינת ישראל הוא עושה נאמנה ברחבי העולם. אולם נראה, שנאום נתניהו לא הותיר רושם רב בעולם, וכבר מתחילים למוסס את גילוייו המרעישים."אני בנו של היסטוריון", הכריז נתניהו על דוכן הנאומים באו"ם, מכוון את דבריו למנהיגי אירופה שהבטיחו לתת לאיראן עוד כסף, "ואני שואל לא רק כבנו של היסטוריון אלא כיהודי, כאזרח העולם, כמישהו שחי במהלך המאה העשרים: האם המנהיגים האירופאים לא למדו דבר מההיסטוריה? האם הם לעולם לא יתעוררו?".

עם כל הכבוד להיסטוריה, כפי שמייצגים אותה ההיסטוריונים, יש גם מקובלים בקרב האנושות. המקובלים, ששואבים את כוחותיהם ממקורות המורשת שלנו, מצביעים על מגמה בולטת ביחסם של אומות העולם כלפי ישראל. הם צופים להתעצמות גל אנטישמיות שישטוף את כל היהודים ברחבי העולם, לשנאה שתעלה לשיאים חדשים שטרם ידענו – הן כלפי היהודים והן כלפי מדינת ישראל. וכשהשנאה תצא מפרופורציות, האומות עלולות עוד להתגאות במעשיהן הבזויים, ממש כמו בגרמניה של שנות השלושים, ואף מנהיג לא יוכל להנמיך את הלהבות. גם לא טראמפ.
הקבלה היא החכמה היחידה שמסבירה בצורה רציונלית את האי-רציונליות בשנאת ישראל. היא מסבירה שתופעת האנטישמיות, הלובשת פנים חדשות בכל דור, היא חוק הנובע מפנימיות הטבע. אין דרך להתנגד לחוק, אלא להכיר היטב את חוקי הטבע ואת תכלית הבריאה. לכן כתב 'בעל הסולם', הרב המקובל יהודה אשלג, כי "אך ורק בהתפשטות חכמת הקבלה ברוב עם, נזכה לגאולה השלמה".
לפי המקובלים, הטבע האגואיסטי הוא הגורם להרס ולשפיכות דמים בין בני האדם. בעזרת כוח החיבור הייחודי שטמון בעם ישראל, ניתן להתעלות מעליו ולבלום את הניצול ורמיסת האחר. המשאב האדיר הזה לא נועד רק כדי להתמודד עם האנטישמיות, אלא גם כדי ליצור חיים טובים ושלווים. זו תגליתו המרעישה של אברהם אבינו, והיא תמצית חכמת הקבלה.
"עם ישראל" – קבוצת המקובלים שהתאספה סביב אברהם בממלכת בבל לפני כ-4,000 שנים – הם למעשה נציגי שבעים אומות העולם. ולכן, בהיות ישראל צומת מרכזי באנושות, כל מגמה לעורר את כוח החיבור – תגרום באופן מיידי להתפשטות הטוב אל יתר אומות העולם.
הטבע הוא מערכת גלובלית-אינטגרלית, הקושרת את כל בני האדם בתלות הדדית מוחלטת. לפיכך, יחסים של שנאה בינינו, היהודים בישראל, קובעים את שנאת אומות העולם כלפינו. ולא שיש לאנושות בחירה לשנוא את ישראל. גם בחוסר מודעות לכך, תכלית השנאה שפורצת מאומות העולם, היא להניע את היהודים לממש את ייעודם הרוחני.
איראן בזמננו, מגלמת את התפקיד הראשי בקהילה הבינלאומית האנטי-ישראלית. "לב מלכים ושרים ביד ה'". לכן, אין מה להאשים אותה בדברי תוכחה ובהתחמשות "מוגזמת", אלא להפנות אלינו אצבע מאשימה.
בתת מודע, האנושות לא מצפה מאיתנו להיות מעצמה טכנולוגית בלבד אלא גם מעצמה רוחנית; לא רק יכולת יצירתית עוצרת-נשימה בחקלאות אלא גם פריחה ושגשוג של ערכים גבוהים של אחדות. בסופו של דבר, אם עם ישראל יתאחד בכל ליבו, מאודו ונפשו, הוא יספק חיים מאושרים למיליארדי אנשים ברחבי העולם. כך נמנע מחלות, טרור ומשברים, ולא נצטרך להתרברב בהישגים המרשימים שלנו – קלקולים שיצרנו בעצמנו.
האנושות מצפה לנאום ברוח כזו ולתכנית עבודה מעשית שתיגזר ממנו. למהלך כזה האו"ם יפרגן ולא יתנגד. רק מהלך כזה יעורר גלי אהדה אדירים בקרב האומות לישראל.