הצעיר סבל מנחירות, עבר שלושה ניתוחי אף, הפך לנכה - ורק אז התברר שבעייתו כלל אינה קשורה לאפו. תובע את בתי החולים 'אסותא' ו'הדסה'.

על פי תביעה אותה הגיש עוה"ד מאור גלבוע, הצעיר החל סובל מנחירות ומבעיות נשימה כבר מגיל 15. לאחר בדיקות בקופת החולים 'מכבי' - הוא נשלח לבית חולים 'הדסה עין כרם' שם עבר ניתוח יישור מחיצת האף וכריתת קונכיות, אך למרבה התסכול בעייתו לא נפתרה.

הנער, שהתבגר ושירת בצבא, נרשם לבדיקת שינה בבית חולים 'אסותא' בראשון לציון – שם  נמצא כי הוא סובל מנחירות ומנשימה חסימתית בשינה.

על פי המלצת הרופאים, עבר הצעיר ניתוח נוסף, גם הוא ב'הדסה', ואשר גם הפעם כלל יישור מחיצת האף, וכן צמצום גודל השקדים וכריתת קונכיה.

אלא שגם הפעם הניתוח לא הוכתר בהצלחה, ובביקורת שלאחריו התלונן הצעיר על קושי בנשימה אפית, דימומים, נחירות, והפסקות נשימה בשינה. בבדיקת שינה נוספת ב'אסותא' נמצא כי הוא סובל מנשימה חסימתית בשינה.

לדברי עוה"ד גלבוע, למרות ששני הניתוחים הראשונים לא הוכתרו בהצלחה, רופאי 'מכבי' המליצו לצעיר לעבור ניתוח שלישי, אותו עבר ב'אסותא', שם שוב תוקנה מחיצת אפו ונכרתו הקונכיות. גם הפעם הניתוח לא פתר את הבעיה.  

לאחר זמן, ובעקבות המשך בעיות הנשימה בלילה, נשלח הצעיר למומחה אף אוזן גרון, אשר קבע כי מקור קשייו כלל אינו נעוץ בבעיה באף..

על פי התביעה, הצעיר סובל כיום מקושי בנשימה דרך האף, מנחירות, מקושי בשינה, מדימומים חוזרים ונשנים מהאף, ומכאבי ראש – שמקורם  בניתוחים אותם עבר.

ד"ר רוני חרמון, מומחה ומנתח אף אוזן גרון, שחוות דעתו צורפה לתביעה, קבע כי שלושת הניתוחים אותם עבר הצעיר היו מיותרים, ונעשו מבלי להתחשב בממצאי בדיקות השינה אותן עבר.

לדברי ד"ר חרמון, מדובר בדום נשימה קל שניתן וצריך לטפל בו באמצעות CPAP – מפוח נשימה, אמצעי שמרני ופשוט בהרבה מניתוח.

בימים אלה, הגיש עוה"ד גלבוע תביעת פיצויים בשמו של הצעיר נגד בתי החולים אסותא והדסה עין כרם. התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום ברמלה.

עו"ד מאור גלבוע מירושלים (בתמונה; צילום: פוטו יחזקאל)  http://tortinfo.co.il/  עוסק בתביעות רשלנות רפואית, תאונות עבודה, תביעות נזיקין , ומיצוי זכויות רפואיות מול חברות ביטוח, קופות חולים והמוסד לביטוח לאומי.

המאמר מוגש באדיבות רן שריר, יחסי ציבור לעורכי דין