במהלך השבת הלך לעולמו מזכיר המועצה הדתית של בית שמש, הרב שלמה קקון, בחצות בין מוצ"ש לראשון הובא למנוחת עולמים. תושבים רבים הגיעו ללוותו בדרכו האחרונה ורבני העיר ספדו לו.

ראש העיר, משה אבוטבול, ויו"ר המועצה הדתית, יהודה מדיזדה, אשר עוד שנים לפני כניסתם לתפקידיהם הכירו היטב את הרב קקון וסגולותיו המיוחדות, מסרו דברי פרידה.

ראש העיר, משה אבוטבול: "רבי שלמה הוכר כבר לפני כ-30 שנה ככוח עולה בבית שמש, הוא היה בעל כשרונות רבים, אבל את כל אלו השקיע בהרמת קרן התורה בעיר, בחיזוק בתי כנסת וקהילות, בביסוס הכשרות והמקוואות, והיה כתובת לכל עניין יהודי בעיר. לפני 21 שנים נבחר לשמש כמזכיר המועצה הדתית בעיר, תפקיד אותו מילא גם מעבר לשעות העבודה, והוא היה כל כולו קודש לכל נושא של יהדות וצורכי ציבור. הוא זכה לקרבה מיוחדת אצל המרא דאתרא הגאון רבי שמעון ביטון שליט"א שסמך את ידיו עליו בכל דבר וענין, ואף רבי שלמה היה נועץ בו בכל דבר, מבקש לשמוע דעת תורה, ולא עושה דבר וחצי דבר בלי לשמוע את דעת הרב. המועצה הדתית מטבעה היא מקום של כלל הציבור, ובין הבאים בשעריה יש גם כאלו שלא מוגדרים כדתיים, אבל רבי שלמה עם מאור פניו המיוחד ידע למצוא מסילות לליבם של כל אחד ואחד, הוא ידע מה לומר לכל אחד, ואיך להסביר כל דבר שיתקבל גם אצל אלו שעדיין רחוקים. למרבה הכאב בתקופה האחרונה חלה, הוא ניסה לשמור על שיגרת יומו, אך המחלה הכריע אותו ובבוקרו של יום השבת  השיב את נשמתו הטהורה לבוראה, למגינת לבם של אמו תבלחט"א הצדקנית מרת מרים תחי', אשתו תחי', הילדים היקרים וכל המשפחה שהוא היה עבורם האיש המלכד והמאחד ומי שניתן להיוועץ ממנו ולהיעזר דרכו מסביב לשעון. במוצאי שבת בשעת חצות נערכה לווייתו בבית העלמין המקומי בבית שמש, ולמרות השעה המאוחרת קהל גדול ביותר ליווה אותו למנוחות, בהם רבני השכונות והקהילות שספדו לו וסיפרו בשבחו של האיש שהיה מסור בלב ונפש למען הרמת קרן היהדות בעיר" .

יו"ר המועצה הדתית, יהודה מדיזדה: "איבדנו  אח יקר ואוהב. אדם שבנה בעשר אצבעותיו את המועצה הדתית. אדם שנתן מבריאותו למועצה הדתית .אדם יקר שהיה מייעץ יוזם ופועל לטובת העובדים. אדם שהיה כואב לו כאבם של אחרים. מי ייתן לנו תמורתו מי ייתן לנו חליפתו. אבד עובד ה' אמיתי, בעל חסד וצדקה. בלתי ניתפס. כאב גדול והלב ממאן להאמין ולהתנחם. לדבר עליו בלשון עבר זה לא נתפס. מאז הבוקר בשבת עם שמיעת הבשורה המרה כלענה דימעותינו זולגות על לחיינו כי קשה עלינו פרידתך. אח יקר רבי שלמה קקון. ניזכור אותך בתוך ליבנו לעד".

יהי זכרו ברוך