היום החלה פעילות שבוע חוויות בת שבוע (ראשון עד חמישי) שעורכת קק"ל עבור ילדים בכיתות א'-ו' מאזור הפריפריה. הפעילות מתקיימת במרכז השדה נס הרים של קק"ל- בסמוך לירושלים.  במרכז שדה נס הרים התקיים הפנינג מוצלח ומלא חוויות לכ- 500 ילדים מעוטף עזה ובני משפחותיהם.

צילום: אבי חיון, קק"ל

לדברי יורם פחימה, מנהל האחזקה של מרכז שדה נס הרים, במסגרת אירועי קיץ של קק"ל אגף קשרי ציבור בשיתוף עם חטיבת החינוך עורכים פעילות קיץ לילדי הפריפריה במרכזי השדה של  קק"ל בארץ, במטרה לעזור ולסייע להורים עובדים להעניק לילדים פעילות תוכן בעלות סבירה ובאיכות גבוהה. לדברי פחימה "במהלך הפעילות יקבלו הילדים תכנים בנושאי ליבה של קק"ל, של ערכי הציונות לצד אהבת הטבע ושמירה על הסביבה". לדבריו, הילדים יהנו ממגוון פעילויות חוותיות ביניהן, ניווט עירוני, בישולי שדה, בנייה שדאית, סדנת ריקוד, מעגל מתופפים, טיפוס קירות, יום מים ועוד.

צילום: יורם פחימה, קק"ל

הפעילות במרכז השדה מתבצעת בעזרת מדריכים, מתנדבים, עובדי קק"ל ובעלי מקצוע מיומנים בתחומי פעילות מגוונים, ביניהם: איכות הסביבה, למידה איכותית חווייתית בגיאוגרפיים, היסטוריה ומורשת, חקר הסביבה וגרביטציה, "הטבע" דרך היכרות עם מפעלי קק"ל , על הצבע בטבע אופן היווצרותו ומשמעותו. חשיבות המים - חיסכון במים, שיקום נחלים וטיהור שפכים. הילדים יקימו מחנה עם שמיכות וחבלים, ידליקו אש בלי גפרורים, יכינו תה עם עשבים שצומחים בשדה ויטעמו אוכל שיבשלו בעומק האדמה עם זרעים וצמחים שיאספו בסביבה. כמו כן יקיימו טיולים וסיורים במקום.  

צילום: אבי חיון, קק"ל