משלחת מחול ומוזיקה של יד חריף חזרה השבוע מפסטיבל בין לאומי לנוער שמתקיים זו הפעם ה17 בעיר gangneung שבדרום קוריאה. בפסטיבל הופיעו יחד אתנו גם להקות והרכבים מרוסיה, מונגוליה, ארה"ב יפן, סין, תאילנד, פיליפינים וכמובן המארחים מדרום קוריאה.המשלחת של יד חריף נבחרה מבין קבוצות רבות ברחבי הארץ שהגישו מועמדות לקול קורא שהוציאה עמותת אהב"י, ששמה לה כמטרה לקדם את אמנות העם בישראל.

להקת המחול הייצוגית של יד חריף בהובלת שירי כץ , העלתה מופע מגוון המשלב מחול ישראלי, ג'אז ומחול מודרני עכשווי. "ברצוני להודות לרקדניות המדהימות שעבדו קשה, וזכו לרקוד על הבמה הגדולה והמכובדת של הפסטיבל, וגם למורות הנהדרות שהכינו אותן יחד איתי – דריה גולדברג-נגר וענבל אלוני. זה גם המקום להודות ללהקת ורטיגו, איתם אנו עובדים בשיתוף פעולה ארוך, המאפשרת לנו ללמוד את הרפרטואר שלהם" אומרת שירי כץ, מנהלת המחלקה למחול.

הרכב הרוק בהובלת עומרי מונטה ביצעו רוק ישראלי ועולמי, החל משירים של להקת כוורת ועד מוזיקת רוק של קינג קרימזון. "כמנהל הקונסרבטוריון אני יכול לאמר שבזכות ההשקעה לאורך זמן של התלמידים ניתן להגיע לתוצאות כה מרשימות, בתור מי שליווה את המשלחת זו הייתה חוויה ייחודית – הדומה במקצת לתחושה של מסע הופעות בין לאומי".

שגיא קליין, מנהל 'יד חריף': "יד חריף מייצר רגעים קסומים - זו תחושתי מהרגע שנכנסתי לתפקידי כמנהל. בשבוע שעבר חוויתי רגע שכזה כאשר צפיתי יחד עם משפחתי בשידור ישיר דרך יוטיוב במשלחת שלנו מופיעה על בימת הפסטיבל בדרום קוריאה מול עשרות צופים. אני גאה בצוות יד חריף שמוביל לאורך זמן את התלמידים באופן איכותי ומקצועי כך שיוכלו לייצג את המדינה באירועים מסוג זה. בהזדמנות זו אני רוצה להודות לעמותת אהב"י שבחרה בנו לייצג את ישראל, לעמותת יד חריף שמסייעת לאורך כל השנה וגם הפעם, ולמועצה אזורית מטה יהודה שתומכת ומעודדת פעילות של משלחות נוער בימים אלו אנחנו נערכים לפתיחת שנת פעילות מלאה באנרגיה והתחדשות אני מזמין את תושבי מטה יהודה הצעירים והמבוגרים להצטרף ולקחת חלק במגוון הפעילויות שאנו מציעים בתחומי האמנות השונים. את כל הפרטים תמצאו באתר של יד חריף ברשת".