אתמול (ראשון, 29.7), התקיים אירוע הגמר של אליפות יישובי מטה יהודה בכדורסל בוגרים לקיץ 2018. משחקי הטורניר התקיימו בחודשים יוני ויולי בהשתתפות תשע קבוצות מיישובי מטה יהודה (נס הרים, צור הדסה, צרעה, מחסיה, צובה, אשתאול, נחושה, אביעזר וכפר אוריה) וכן קבוצה מהעיר הגדולה הקרובה לרוב יישובי המועצה ככולם - בית שמש.

אירוע הגמר התקיים באולם הכדורסל, קיבוץ צרעה. בו קוימו גם משחקי ידידות, משחק על המקום השלישי ומשחק הגמר. דירוג סופי: 1. בית שמש. 2. צור הדסה. 3. צובה. 4. נס הרים. בסיום המשחקים חולקו גביעים לקבוצות המנצחות.

אסף סולומון, רכז ענף הכדורסל במטה יהודה: "בכל ערב קיצי וחמים של יום ראשון הגיעו לאולם הכדורסל שחקנים מרחבי המועצה אשר רצו, הזיעו, קלעו, נלחמו, ניצחו, הפסידו ובעיקר נהנו מאוד.  למשחקים הגיע קהל מגוון המורכב מתושבי המועצה, שעודדו ודחפו את נבחרתם לאורך כל המשחקים. הטורניר משך שחקני כדורסל חובבים רבים מרחבי המועצה. אט אט כל קבוצה התגבשה והמשחקים התעלו לרמה גבוהה".

עוזי קאחו, מנהל מחלקת הספורט במועצה האזורית מטה יהודה: "המחלקה מקצה משאבים רבים על מנת לקיים טורנירים ספורטיביים בקיץ לרווחת התושבים ובדגש על אורח חיים בריא, תחרותיות ספורטיבית וחיזוק הקהילתיות. השנה נרשם שיא של מספר ישובים שהשתתפו בטורניר. את הטורניר ארגן אסף סולומון, רכז ענף הכדורסל, לאחר שנים רבות של הפסקת הטורניר כדורסל קיץ. בשנה הבאה, קיץ 2019, יתקיים טורניר קיץ נוסף".

חודש אוגוסט יצא השבוע לדרכו ובקרוב תחל את אימוניה קבוצות הבוגרים של הפועל מטה יהודה.  הקבוצה צפויה לרוץ ולהיאבק על אליפות מחוז ירושלים של ליגה ב'. מן המועצה נמסר, כי שחקנים שרואים עצמם מתאימים מוזמנים להגיע.