משה דדון

עד לבחירתו כראש מועצה ב-2009 שימש במגוון תפקידים: מדריך נוער, מנהל אגף תרבות ונוער, מזכיר המועצה ודירקטור בתגמולים.

 

נכון לעכשיו ישנם חמישה מתמודדים. האם לדעתך תישארו חמישה עד לישורת האחרונה?

"אני כרגע במסע מרתק בכל יישובי המועצה, מציג את העשייה ובעיקר את החזון שלי לעתיד המועצה. אינני עוסק במתמודדים אחרים ומברך את כל מי שמשתתף בתהליך הדמוקרטי החשוב".

 

האם זו קדנציה אחרונה? כשהתמודדת בפעם הראשונה אמרת ששתי קדנציות זה מספיק...

"זוהי קדנציה קריטית לעתידה של מטה יהודה. מצד אחד אנחנו חייבים לשמור עליה מפני גורמים אינטרסנטיים המבקשים להצר את גבולותיה ולפגוע באיכות הסביבה והחיים במועצה ומצד שני אנחנו חייבים להציב רף גבוה מאד לעתיד. אם נוכל להשיג הכול בקדנציה אחת יש בהחלט אפשרות שאמשיך לעשייה אחרת".

 

הנושאים המעסיקים את הציבור, למיטב ידיעתי, הם חינוך ותשתיות. אלו תכניות יש לך בנושאים אלו לחמש השנים הקרובות, אם תיבחר.

"בחינוך אנחנו רוצים למקסם אפשרויות חינוך עבור ילדינו, מילת המפתח מבחינתי היא שילוב בין הישגיות ומקצועיות עם פיתוח קהילתי וערכי. בתחום התשתיות נמשיך להשקיע ולפתח תשתיות עבור הקהילה בדגש טכנולוגיות מתקדמות תוך שימור אופייה הכפרי של מטה יהודה".

 

האם יש נושאים אחרים שהיית רוצה להעלות לראש סדר היום באופן משמעותי ואינטנסיבי יותר?

"שמירה על הבית מפני סכנות סביבתיות ולוודא שמטה יהודה תישאר כמועצה השומרת כל יישוביה. כראש מועצה אמשיך לפתח את מטה יהודה כפרובנס ייחודי, המשלב איכות חיים לתושבים ואטרקטיביות לאורחים".

 

הרחבות: איך אתה רואה את החיבור בין היישוב הוותיק לבין ההרחבות? אלו יישובים היית רוצה להכניס למעגל הזה? אלו יישובים כבר מיצו את הפוטנציאל?

קהילת ההרחבות המצטרפת למטה יהודה היוותה ותהווה גם בעתיד מנוע צמיחה לפיתוח כל התחומים במטה יהודה בדגש על חינוך וקהילה. תושבי ההרחבות הינם אחת המתנות המשמעותיות ביותר שקיבלה ותקבל מטה יהודה".

 

איזה דבר אקוטי במיוחד בעיניך היית רוצה לתקן כפעולה ראשונה שלך כראש מועצה?

הדבר המשמעותי ביותר הוא לייצר שכבת ניהול ומנהיגות מהטובות המדינה. בכל הרבדים – יישוב, מליאה ומועצה. חשוב לי להדגיש, כי מדובר בהשלמת משימה חשובה שהרי בשתי הקדנציות האחרונות מיניתי שבע מנהלות אגפים מתוך תשע, אין לכך אך ורע במדינת ישראל כאשר חשוב לציין כי עם כניסתי הייתה מנהלת אגף אחת. הפעם נשלים את המשימה וייבחרו רק הטובים ביותר שישרתו נאמנה את המועצה.

 

צור הדסה: האם הגיע הזמן לעצמאות מוניציפאלית?

"היישוב צור הדסה הוא חלק ממטה יהודה. כראש מועצה מנעתי את הרחבתה. לאחר הבחירות אמשיך להילחם שצור הדסה תישאר בגודלה הנוכחי. צור הדסה מהווה מנוע התפתחות באזור המזלג והיא חלק ממטה יהודה בגודלה העכשווי. חייבים יחד עם התושבים לטפח מודל ניהולי ליישוב בסדר גודל כזה. חשוב להדגיש, כי עם היבחרי ב-2009, הושקעו בצור הדסה משאבים רבים בתשתיות ובעיקר בחינוך וכך נמשיך ונעשה". 

 

כביש 38 שודרג במהלך הקדנציה האחרונה ועל הפרק עומד השינוי שיש לעשות בצומת שריגים. האם ישנם עוד נתיבי תחבורה שצריכים שינוי מהותי.

"צריך להדגיש, כי בתקופת כהונתי, יחד עם עיריית בית שמש, כביש 38 שודרג משמעותית. יחד עם זאת, יש להמשיך את השדרוג עד נחושה. יש להמשיך ולפתח את כבישי הנוף במטה יהודה תוך הטמעת תשתיות תיירות וסביבה כשבילים מסלולי רכיבה כל זאת מתוך החזון של הפיכת מטה יהודה לפרובנס הישראלית".

 

בימים בהם מינהל מקרקעי ישראל מנהל קרבות לא פשוטים נגד ההתיישבות, מה לדעתך תוכל לעשות אם תיבחר?

"בשתי הקדנציות האחרונות הצלחנו לייצר שיתופי פעולה עם המינהל והוועדה המחוזית, תוך שמירה ברורה על האינטרסים של מטה יהודה. אמשיך עבודה משותפת עם המינהל והוועדה המחוזית, תוך מאבק עיקש וברור לשמור על האינטרסים של מטה יהודה. מניסיוני בעבר, נוכל לעמוד בפרץ".

 

מה אתה הכי אוהב במטה יהודה? 

"קודם לפני הכול את התושבים הנפלאים של מטה יהודה. כאן נולדתי, כאן בניתי את ביתי וכאן אהבתי".

 

היכן אתה רואה את מטה יהודה בעוד 10 שנים מהיום?

"קהילה חזקה, מעורבות, מערכת חינוך מהטובות בישראל, תיירות ייחודית, דור צעיר שחוזר בהמוניו למטה יהודה, הנהגות מעורבות ואיכותיות ואזור המוביל בשמירה על איכות הסביבה והטבע, כל זאת תוך שמירה וחיזוק הפסיפס האנושי המרהיב הקיים במטה יהודה. מטה יהודה תהיה פרובאנס של ישראל".

 

 

בקצרה....

תחביב: "קריאה. אהבתי הגדולה היא אוטוביוגרפיות של אישים ששינו מציאות רק לאחרונה קראתי את 'כעוף החול' על שמעון פרס".

תרומה לקהילה: "מהיותי נער והיום אני פועל ותורם במגוון תחומים ממדריך נוער ועד הזכות הגדולה לשרת את התושבים כראש מועצה".

משהו שלא יודעים עליך: "אני נוהג להתייעץ עם אנשים מבוגרים באופן דיסקרטי כדי להבין את היצירה המופלאה שוותיקי מטה יהודה השאירו בידינו, תוך למידת הצרכים הייחודיים שלהם".

משהו שאתה עושה כל סוף שבוע: "כל סוף השבוע מוקדש למשפחה ולחברים ובעיקר נחים מעבודה מאומצת עבור מטה יהודה וכדי לאסוף אנרגיה לשבוע הבא למען מטה יהודה".

מוטו בחיים: "נתינה היא קבלה".

אישיות מוערכת: "משה רבנו. מנהיג שהתמודד עם מציאות מורכבת ושילם מחיר בגלל מטרה נעלה  - הדאגה לעם ישראל".