הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, מפרסמת היום את מדד doing business, במסגרתו דורגו 50 רשויות מקומיות בישראל זו השנה השלישית, במטרה להשוות את ביצועי הרשויות במגוון פרמטרים אחידים ואובייקטיביים. המדד מחולק לשלוש קבוצות על פי גודל הרשות (מספר התושבים) וזאת על מנת לשמור על השוואה מדויקת והוגנת. והשנה, המועצה האזורית מטה יהודה היא הידידותית ביותר לעסקים קטנים ובינוניים בקרב רשויות המקומיות שבהן מתגוררים בין 50 ל-150 אלף תושבים!

המדד מתעדכן אחת לשנה ומשקלל שלושה דירוגים שונים בכל רשות:

שביעות רצון של העסקים - שביעות הרצון מהרשות נבדקה באמצעות סקר בקרב עסקים מקומיים שבחן היבטים שונים של התנהלות הרשות המקומית. דירוג זה מהווה 63% מהציון הסופי.

מדד "סבסוד ארנונה" -  המדד נבנה באמצעות השוואה של הארנונה העסקית מוEC ארנונת המגורים וממוצע הארנונה העסקית ביחס ל-50 הרשויות המשתתפות במדד, ומהווה 30% מהציון הסופי.

נגישות המידע- דירוג של איכות, היקף המידע לעסקים וקלות השימוש באתר האינטרנט של הרשות, המהווה 7% מהציון הסופי.

פיני תורן, מזכיר המועצה האזורית מטה יהודה: "כמועצה מגוונת ובעלת עשרות אלפי תושבים, התמיכה בעסקים הקטנים והבינוניים היא זו שמאפשרת לכל תושב למצוא את מקומו, להתפרנס ולמצות את עצמו. דרך העסקים הקטנים והבינוניים ניתן לראות את המגוון הגדול במועצה - מחקלאות ויין, דרך מיזמי תיירות ואמנות, ועד למתן שירותים והייטק. אנחנו גאים בדירוג ומבטיחים להמשיך להשקיע בתעשייה ובכלכלה המקומית שלנו"

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "המדד נועד לעודד רשויות מקומיות להקל על עסקים קטנים ובינוניים במועד פתיחת העסק ובכל ההתנהלות השוטפת מול הרשויות. העסקים הקטנים והבינוניים מהווים מנוע צמיחה משמעותי למשק הישראלי, הם אחראים לכ-50% מהתוצר העסקי ולכ-60% מהמועסקים במשק. פיתוח העסקים הקטנים הוא אינטרס ציבורי של כולנו".