יוסי משה מכהן כחבר מליאת המועצה, כיהן כסגן ראש המועצה במשך עשר שנים, שימש בתפקיד סגן מנהל הסיירת הירוקה, יו"ר ועד מושב מגוריו - מושב זכריה, יו"ר איגוד ערים לכבאות בית שמש, יו"ר המועצה הציבורית של אולם המופעים בקיבוץ צרעה ותפקידים רבים ומגוונים נוספים למען הציבור. 

 

נכון לעכשיו ישנם חמישה מתמודדים. האם לדעתך תישארו חמישה עד לישורת האחרונה?

"להערכתי לא יישארו חמישה מתמודדים עד לישורת האחרונה, אני מאמין ששלושה מבינם יחברו אליי ויחד נצעיד את מטה יהודה לשגשוג".

 

במידה ותיבחר, כמה קדנציות אתה רוצה לכהן ומדוע?

"בכוונתי לכהן 2 קדנציות, אני מאמין שפרק זמן של 10 שנים הינו פרק זמן ראוי כדי להוציא את התכניות מן הכוח אל הפועל, ראש מועצה שלא מסוגל לייצר שינוי משמעותי בחיי המועצה בפרק הזמן הזה ראוי שלא יתמודד כלל".

 

הנושאים המעסיקים את הציבור, למיטב ידיעתי, הם חינוך ותשתיות. אלו תכניות יש לך בנושאים אלו לחמש השנים הקרובות, אם תיבחר?

"בתחום החינוך בכוונתי ליישם את תכניתי 'מעגל החינוך השלם', תכנית מקיפה אשר תשים דגש על ילדינו מגיל גן ועד לסיום התיכון. בכוונתי לתגבר בשעות לימוד פרטניות את בתי הספר במקצועות הליבה, לשפר את תוצאות מבחני המיצ"ב ואחוזי הזכאות לבגרות, לייצר תכנית מיוחדת למניע נשירה ממערכת החינוך ולפתח תכניות של תחילת לימודים אקדמיים לתלמידים מצטיינים כבר מגיל תיכון. דבר חשוב נוסף, בכוונתי להקים מכללה אקדמית בשטח המועצה האזורית מטה יהודה, מדובר במועצה האזורית הגדולה ביותר במדינת ישראל, כדוגמא אתן את המועצה האזורית יואב הקטנה מאתנו ובשטחה מכללה אקדמית.

בתחום התשתיות המלאכה היא רבה. בכוונתי לשקם כבישים ומדרכות הרוסים ומשובשים שלא טופלו כבר שנים, הצבת תאורה ביישובים, שיפוץ, שיקום ובנייתם של מבני ציבור חדשים החסרים במועצה שיקום ושיפוץ מתקני משחק. מדובר בדברים בסיסיים שהיו צריכים להתבצע כבר מזמן אולם הקיפאון בתפקוד המועצה מורגש היטב ופוגע באיכות החיים".

 

האם יש נושאים אחרים שהיית רוצה להעלות לראש סדר היום באופן משמעותי ואינטנסיבי יותר?

"בהחלט, מדובר בנושאי התכנון והבנייה והביטחון. בנושא התכנון והבנייה בכוונתי להקים יחידה מיוחדת שתפקידה ללוות ולסייע לתושבים לצלוח את התהליך הסבוך של הסדרת נושאי חריגות הבנייה. נושא הביטחון הוא נושא חושב ובכוונתי לטפל בפרצות שגורמות להסתננות של פלסטינאים דרך שטח המועצה בעיקר דרך פתחת צור הדסה ובפשיעה החקלאית. אני עובד מול מומחים בנושא ליישום תכנית של שלושה מעגלי בטחון: מעגל פרטי, מעגל יישובי ומעגל מועצתי".

 

הרחבות: איך אתה רואה את החיבור בין היישוב הוותיק לבין ההרחבות? אלו יישובים היית רוצה להכניס למעגל הזה? אלו יישובים כבר מיצו את הפוטנציאל?

 

"כראש מועצה אני רואה ערך עליון בהטמעת שיתוף הפעולה בין היישוב הוותיק להרחבות כפי שפעלתי בנושא גם בכובעי כראש הוועד במושב זכריה".

 

איזה דבר אקוטי במיוחד בעיניך היית רוצה לתקן כפעולה ראשונה שלך כראש מועצה?

"כמה דברים שאעשה מיד עם כניסתי לתפקיד כוללים את שיפור השירות לתושב ושיפור נראות המועצה. אנחנו חייבים להחזיר את המועצה לתושב, שיפור בזמני המענה של המועצה נגישות גבוה יותר של גורמי המקצוע לתושבים, בתחום הנראות שיקום מיידי של הדרכים בתוך היישובים, רמת הניקיון, תגבור שעות פינוי פסולת וגזם".

 

צור הדסה: האם הגיע הזמן לעצמאות מוניציפאלית?

"עצמאות מוניציפלית לצור הדסה נתונה בסמכות המדינה אולם אני כראש מועצה אעניק רוח גבית למדינה כדי שצור הדסה תהפוך למועצה מקומית".

 

כביש 38 שודרג במהלך הקדנציה האחרונה ועל הפרק עומד השינוי שיש לעשות בצומת שריגים. האם ישנם עוד נתיבי תחבורה שצריכים שינוי מהותי?

"כביש 38 צריך לדעתי לעבור שדרוג עד לצומת בית גוברין ולמפגש עם כביש 35, כביש 1 בקטע שעובר בתוך מטה יהודה משודרג כל הזמן, יש לתכנן את הרחבת כביש 383 וחיבורו לכביש 6, ראוי שיהיה למועצה נתיב גישה לכביש חוצה ישראל. בנוסף, תכנית קיימת להרחבת כביש 375 מעמק האלה לירושלים בואכה צור הדסה אינה יוצאת לפועל. בכוונתי לפעול מול המדינה כדי שהסלילה תצא מן הכוח אל הפועל. שאר הכבישים במועצה הינם ירוקים וכל ניסיון להרחיבם שלא לצורך יפגע באיכות הסביבה".

 

בימים בהם מינהל מקרקעי ישראל מנהל קרבות לא פשוטים נגד ההתיישבות, מה לדעתך תוכל לעשות אם תיבחר?

"אני חושב שבנושא הזה כל המועצות האזוריות צריכות להתאחד להדברות ככוח חזק מול רשות מקרקעי ישראל. אני אדחוף את  מרכז המועצות האזוריות להידבר עם הרשות, יש לי ניסיון רב בהידברות עם גופים אלה".

 

מה אתה הכי אוהב במטה יהודה?

"אני אוהב את האנשים במטה יהודה, יש לנו תושבים מדהימים, אני אוהב את חבל הארץ ונופיה היפים, את התיירות, היקבים והחוויה הקולינרית אותה היא מספקת לתושבים ולמבקרים בה באמצעות מסעדות מצוינות".

 

היכן אתה רואה את מטה יהודה בעוד 10 שנים מהיום?

"אני אענה בפשטות: בעוד 10 שנים אני רואה את מטה יהודה כמקום הטוב ביותר בארץ לגור בו ולגדל בו ילדים".

 

בקצרה...

תחביב:  "תרבות, עיבוד אדמה וחיי קהילה".

תרומה לקהילה: "אני מתנדב במג"ב ותורם לביטחון המועצה, במסגרת עסקי החקלאות הפרטיים העסקתי ועודני מעסיק חיילים משוחררים רבים, אני עוסק רבות בפישור וגישור במחלוקות בין נחלות ובין שכנים".

משהו שלא יודעים עליך: "אני שקוף, יודעים עליי הכול".

משהו שאתה עושה כל סוף שבוע: "מבלה עם נכדיי".

מוטו בחיים:  "עשייה ציבורית היא שליחות, כבוד האדם הוא ציווי".

אישיות מוערכת: "רעייתי בת שבע שתומכת בי ומלווה אותי ומעניקה לי את כל התמיכה והסיוע להצליח בעשייה הציבורית".