סיפור בגידה של בעל באשתו החירשים-אילמים עם אישה חירשת-אילמת שלישית – מסעירה את קהילת החירשים-אילמים בישראל. 
לדברי עוה"ד הלנה שמחי, לאחר שהבעל נתפס בוגד באשתו עם ידידה של השניים, גם היא חירשת-אילמת – הוא החליט להקדים תרופה למכה, נטש את הבית, והגיש תביעת גירושין מלאה בהכפשות ושקרים על אשתו, לביה"ד הרבני בעיר מגוריהם. 
בתביעה טען הגבר כי אשתו צועקת עליו, מקללת אותו, ואף נוקטת נגדו באלימות פיזית הכוללת דחיפות. הבעל עזב את הבית, ודרש בתביעתו מביה"ד הרבני לחייב את אשתו בגט, להכריז עליה כעל 'אישה סוררת' ולפתור אותו במתשלום כתובתה. 
בכתב ההגנה, אותו הגישה עוה"ד שמחי המייצגת את האישה, היא מגוללת את הדרך בה נודע לאישה כי בעלה בוגד בה עם אחת מבנות הקהילה, וכיצד נטש אותה, ועבר לגור עם אותה מאהבת בביתה.
לדברי עוה"ד שמחי, שלמדה את שפת הסימנים עקב ייצוגה בתיק - הבעל לא הסתפק בכך, והחל מפיץ על אשתו דברי בלע ונאצה, תוך שהוא פוגע בשמה הטוב בקרב קהילת החירשים-אילמים – קהילה קטנה וסגורה – המהווה את כל עולמם של חלק גדול מחבריה בישראל. 
בשל כך, מבקשת עוה"ד שמחי מביה"ד הרבני לאסור על הבעל להמשיך ולהפיץ שקרים והכפשות על אשתו, לכפות עליו מתן גט, ולשלם לאישה את מלוא כתובתה על סך 180 אלף שקלים. 
לאחרונה דחה בית הדין את טענות הגבר, וקבע כי עליו לשלם לאישה את מלוא כתובתה. 


עו"ד הלנה שמחי (בתמונה. צילום: פוטו פרג')  http://www.helenasimhi.co.il  עוסקת רבות בדיני משפחה, גירושין, כתיבת צוואות, מאבקי ירושה ועזבונות.
המאמר באדיבות: רן שריר – יחסי ציבור לעורכי דין