מרוץ ממעמקים  ה-12 "בשביל החיים" התקיים  זו השנה ה-12 אתמול (רביעי, 13.6)  לזכרו של מיכאל דותן שנהרג לפני 12 שנים שנהרג סמוך לסיומו את בית הספר לקציני ים ערב בו היה אמור לחגוג את מסיבת סיומו של הגיבושון בקומנדו הימי אך נפילתו קטעה את חלומו.

השנה השתתפו במרוץ  כ-380  איש שהגיעו מהמושבים והקיבוצים שבמרחב המועצה האזורית מטה יהודה, מהעיר בית שמש ומרחבי הארץ לחבק ולחזק את משפחתו של מיכאל דותן ז"ל. בסיום המרוץ התכנסו כל משתתפי המרוץ וציבור רחב  למרגלות האנדרטה שהוקמה לזכרו במושב אדרת - משפחת דותן, מ"מ ראש המועצה האזורית מטה יהודה מר ניב ויזל , נציגים ממנהלת אגף חברה ונוער, מנהל אזור ירושלים מהרשות הלאומית לבטיחות בדרכים מר אבי שמר, סגן מפקד משמר הכנסת מר יוסף שבת, את טקס הזיכרון הנחתה הגב' רוני עירון  ביד רמה ובמקצועיות רבה.

הטקס נפתח  בשיר "שיר המעלות ממעמקים קראתיך השם"  אותו שר הזמר אושרי בן דוד שהרטיט אל לבבות הנוכחים,  תפילת אל מלא רחמים מפי החזן הצבאי , הונחו זרים באנדרטה, לפיד הזיכרון התכבד להדליק סגן מפקד משמר הכנסת,  נוגנו קטעי מוזיקה ע"י צוות המוזיקלי  מהמרכז לאומנויות  "יד חריף" .

מ.מ ראש המועצה וסגן ראש המועצה העניקו גביעים לרצים במקומות ראשון שני ושלישי במקצים:  12 ק"מ אופניים, 10 ק"מ ריצה אתגרית , 5 ק"מ  ריצה , 3 ק"מ מסלול משפחות ו-1 ק"מ מסלול מבוגרים.תעודות הוקרה ומדליות הוענקו ע"י מנהלת אגף חברה ונוער ומנהל מחלקת הספורט הגרלות ופרסים שכללו 6 זוגות נעלי ריצה, אופניים, זוג כדורי סל של מכבי תל אביב והגרלות נוספות הוענקו על ידי משפחת דותן. הטקס הסתיים  בשירת התקווה

מפעל ההנצחה לזכרו של הקדט מיכאל דותן ז"ל, נולד כתוצאה מרצונה של המשפחה להעניק חיבוק למשפחות ששכלו את יקיריהן שחוו אירוע דומה של אובדן היקר להם, משפחות שנאלצו לטמון באדמה. לרוב מדובר במשפחות פגועות , מרוסקות, אבודות ואומללות, המומות וכואבות, וללמד אותם שהחיים הם מרוץ משוכות. עליהם להיות נחושים להמשיך ולקפוץ מעליהן גם כשהן גבוהות יותר ובכך לתת להם כוח, לא לוותר, להמשיך לנהל את חייהן עם ראש מורם ועם גאווה גדולה בלב כואב וגעגוע.

משפחת דותן (הוריו של מיכאל, יעקב וחנה) הודתה למאות משתתפי מרוץ ממעמקים ה-12,  ולחיבור המופלא בין משפחת דותן למועצה האזורית  מטה יהודה  ובראשם האגף לחברה ונוער ומחלקת ספורט שתודות לשיתוף הפעולה הפורה מתאפשר קיומו של מפעל ההנצחה ובהצלחה רבה זו השנה ה-12 .

מנהל מחלקת הספורט במועצה, עוזי קאחו: "כבר 12 שנים בהם מתקיים מרוץ מעמקים במועצה, ובכל שנה אני מתרגש לראות את ההיענות הגדולה של הקהילה. אני רוצה לברך את משפחתו של מיכאל דותן ז"ל, על הקמת מפעל הנצחה שמסמל את רוחו של מיכאל בעזרת הספורט, ומשלב ילדים, צעירים ומבוגרים כאחד. המועצה תמשיך לקחת חלק במרוץ מעמקים ובמפעלי הנצחה נוספים אשר מתקיימים במועצה".

צילומים: עוזי קאחו, מועצה אזורית מטה יהודה