תשכחו מכל מה שידעתם על מאבקי בית שמש. הבחירות האחרונות בבית שמש ריתקו אליהם את כל התקשורת בארץ וגם לא מעט מהעולם. הדי המאבק של בית שמש בין הוותיקים לבין החדשים, ובין החרדים לבין הציונים, יצאו מגבולות בית שמש, וההתעניינות הציבורית הייתה בשיאה.

שנה אחרי הבחירות שני הקודקודיים שעמדו בשני צידי המתרס יצאו עם ספרים משלהם על המאבק ועל מה שעמד מאחריו. ראש העיר משה אבוטבול יצא עם הספר 'משה אבוטבול. העלייה, השבר והניצחון. העיר שהפכה לסמל', ואלי כהן יו"ר האופוזיציה בעיריית בית שמש יצא עם ספר משלו "שמש להבה. גרים ביחד, חיים בנפרד". כל ספר עם סגנונו הוא, וכל אחד מהמתמודדים הציג את הגרסה שלו לסיפור המאבק של בית שמש.

בינתיים נדמו גם הדי הבחירות, הייתה גם התקרבות בין שני האישים, אומנם אלי כהן משמש כיו"ר האופוזיציה בעיריית בית שמש, אך הוא לא יו"ר לעומתי, מחד נאבק על אמונתו ומאידך פועל משיקולים עניינים לטובת העיר כולה יחד עם ראש העיר משה אבוטבול.

עתה לקראת הבחירות הקרובות שיערכו בבית שמש בעוד כחצי שנה, החליטו השניים לצאת במבצע משותף של מכירת ספריהם בסט אחד, והמחיר אף הוא מחיר מבצע לתושבי בית שמש, 70 שקל עבור שני הספרים.

המבצע נערך לרגל חודש הספר העברי, והוא יחל ביום רביעי כ"א תמוז (4/7/18) עד לכ"ד באב (5/8) או עד גמר המלאי. המבצע המיוחד יחל בטכס חגיגי ביום רביעי כ"א תמוז, בין השעות 17-19, בחנות ספרי מסדה, רחוב השבעה 6 בית שמש. בטכס ישתתפו ראש העיר משה אבוטבול ויו"ר האופוזיציה אלי כהן, שיחתמו בהקדשה על שני הספרים לרוכשים.

"העולם אומר ש'לכל מטבע יש שני צדדים', לכן לקראת הבחירות חשוב שהציבור ידע ויבין את השאלות ואת ההתמודדויות. כל ספר יש לו את הסיפור שלו, לפעמים הסיפורים סותרים, ולפעמים ספר אחד משלים את השני, אך מה שחשוב שבסופו של יום עלינו ללמוד לחיות ביחד, מתוך כבוד איש לרעהו ,כי "אנשים אחים אנחנו", אומרים ראש העיר משה אבוטבול ויו"ר האופוזיציה אלי כהן.

מעתה, כל אחד יכול להשיג במחיר מבצע סט של שני הספרים, לקרוא וללמוד את שני הזוויות מפי אומרם, ומי יודע אם לא על זה נאמר המשפט "יקרא הקהל וישפוט..."