ממש עוד מעט תגענה הבחירות לרשויות המקומיות שכולנו חיכינו להן ולכן ברור מדוע גם אתם, כמו רבים אחרים, הייתם רוצים לדעת על הנושא הזה יותר. עוד לפני שאתם מתחילים לבדוק מי הם המועמדים הרציניים ביותר בעיר שלכם לבחירות, כדאי שתדעו דבר או שניים על התהליך עצמו. ראשית, השנה זו הפעם הראשונה שיום הבחירות לרשויות המקומיות יהווה יום שבתון מלא, מה שאומר שתוכלו ליהנות גם מיום שבו אתם לא עובדים ושאתם עסוקים בכל פעילות אחרת. שנית, אין ספק שחשוב להבין לא רק למי אתם מצביעים אלא גם איך אתם עושים זאת ומי יכול להציע.

למי יש זכות הצבעה?

באופן כללי ניתן לראות שגם כאשר מדובר על הבחירות המקומיות, כפי שקורה בבחירות הארציות, אנחנו צריכים להיות בעלי זכות הצבעה כדי להצביע. תוהים מה זה אומר? פשוט מאוד, שאתם צריכים לעמוד בתנאים כמו:

  • הפרטים של הבוחר חייבים להופיע בפנקס הבוחרים וחייבת להיות לו זכאות לבחור.
  • יש להופיע כתושב ברשות מקומית מסוימת כדי להופיע בפנקס הבוחרים.
  • צריכה להישלח אל הבוחר הודעה על זכאותו לבחור.

בנוסף לכך, כמובן שגם צריך להגיע עם תעודה מזהה בדיוק אל הקלפי שאליו הזמינו אותנו כי אחרת לא תהיה לנו שום אפשרות להצביע. מבחינת תהליך הבחירות עצמו, אתם תראו שעליכם לבחור באדם ספציפי ואם יש תופעה מיוחדת בבחירות הקרובות, זו התופעה של ריבוי מועמדים. ניתן לראות שהשנה, בנידון לשנים עברו, יש יותר מועמדים כמעט בכל עיר ולכן כדאי שתבדקו היטב למי אתם חושבים להצביע.

איך להכיר את המועמדים?

יש אנשים שמאוד מעורים בפוליטיקה המקומית של העיר שבה הם חיים, בין אם זה בכלל שהם עצמם עובדים בעירייה ובין אם זה בגלל האינטרס והעניין האישי שלהם. עם זאת, רוב האנשים פשוט חייהם את חייהם ולא לגמרי יודעים מיהם המועמדים השונים, מה שהופך א השאלה במי כדאי לבחור לשאלה הרבה יותר קשה. זה נשמע לכם מוכר וגם אתם לא יודעים יותר מידי על בחירות 2018 נתניה? או על הבחירות המקומיות בכל עיר אחרת? אם כך, ההמלצה שלנו היא להתחיל להכיר את המועמדים השונים לעומק ויפה שעה אחת קודם. בימינו אתם יכולים להכיר את המועמדים השונים לראש העיר בעיר שלכם יחסית בקלות, כי אתם אפילו לא צריכים לצאת מהבית בשביל זה. תוכלו להישאר מול המחשב ופשוט לעשות חיפוש קצר לגבי כל מועמד. אם יש משהו שאתם יכולים להיות בטוחים לגביו, זה שכל המועמדים, כל אחד בדרכו שלו, עושים לא מעט כדי שתכירו אותם. זה אומר שלא רק אתרים של חדשות מקומיים יוכלו לספק לכם את המידע הרלוונטי אודות המועמדים אלא גם הפייסבוק ושאר הרשתות החברתיות יסייעו לכם בנושא.