"מטה יהודה זקוקה למנהיגות אחרת", מצהיר ניב ויזל, שפתח באופן רשמי את הקמפיין לראשות המועצה האזורית מטה יהודה. ויזל בן 57, נהנה מניסיון של שנתיים וחצי של כהונה כמ"מ ראש המועצה כל זאת על רקע המשבר אליו נקלעה המועצה. עלייתו של דף הפייסבוק של של ויזל ("ניב ויזל ראש המועצה") נתנה את האות לפתיחת פעילות השטח כל זאת לצד המשך הפעילות השקטה הנמשכת כבר חודשים רבים בדרך לבחירה לראשות המועצה ב-30 באוקטובר השנה. דף הפייסבוק זוכה להדים רבים בקרב תושבי מטה יהודה, המציינים כי  ניב ויזל, המביא איתו למועצה ניסיון של 20 שנות ניהול, משדר מנהיגות אחרת.

כחלק מן הגישה החדשה, אותה פועל ויזל להנהיג במטה יהודה, נקט עם עליית הקמפיין בצעד לא שגרתי בעולם הבחירות בישראל בכלל ובמטה יהודה בפרט בשעה שהודיע: "מי שקורא לשמור על הבית חייב לנהוג בהתאם. נאה דורש נאה מקיים", אומר ויזל, "הנחיתי את מנהלי הקמפיין שלי לא להשתמש בפלריגים ממש עד בסמוך לבחירות. יש לצמצם עד כמה שניתן את הפגיעה באיכות הסביבה ויצירת זבל מיותר בישובים", מסביר ויזל את החלטתו. "אני מקווה כי שאר המתמודדים יאמצו את הדרך שאני מוביל ויחד נשמור על מטה יהודה נקייה".

על הקמפיין מספר ויזל: "יצאתי השבוע למסע בן חמישה חודשים שיסתיים ב-30 באוקטובר. אני בטוח בדרך בה אנו הולכים מזה שנתיים וחצי ובהצלחה שלנו להוביל את מטה יהודה בחמש השנים הבאות. קיבלתי את המועצה בתוך שבר עמוק ויחד עם זאת פעלתי יחד ובשותפות מלאה עם מליאת המועצה, מנהלי המועצה ועובדיה על מנת לייצב המועצה תוך כדי עשייה רבה והשקעה ביישובים והכל במסגרת שמירה על התקציב. זמן קצר לאחר כניסתי לתפקיד התברר כי המועצה שרויה במשבר עמוק. בשילוב זרועות עם עובדי המועצה, השתפר מצב המועצה וכל זאת כאמור לא נסתר מעיניו של שר הפנים אריה דרעי בביקורו האחרון במטה יהודה לפני מספר חודשים. השר דרעי ירד מן התכנית למנות ועדה קרואה למטה יהודה. המועצה אף זכתה בתקופה זו בפרס ניהול תקין".  

ויזל הציג מספר עקרונות שינחו את ההנהגה החדשה של מטה יהודה במספר תחומים: "חינוך – המשך חיזוק מערכת החינוך במועצה. נעשה ככל שנדרש כדי שתלמידי המועצה ילמדו במערכת החינוך המובילה שלנו. נחזק את כלל בתי הספר במועצה כולל בתי הספר הייחודיים ונהפכם לבתי הספר המובילים באזור ואף בארץ כולה. נקים את המכללה האקדמית הראשונה במטה יהודה לתיירות, איכות סביבה וממשל; איכות הסביבה הוא אחד הנושאים החשובים ביותר עבורנו, אותו אנו חיים ונושמים כבר שנים רבות. בכוונתנו להמשיך את המהפכה הירוקה אותה נקדם בכל יישובי המועצה. מהפכה זו כוללת מערכות אנרגיה מתחדשות, מיחזור פסולת, הקמת פינות חמד ונטיעת ריאות ירוקות בכל היישובים; בתחום נמשיך בקידום ופיתוח העוגנים החשובים ביותר למטה יהודה בתחומים: פסטיבלים, יין, אירוח, הסעדה ואמנות. ייזום שבילים ואטרקציות חדשות שיביאו לגידול והבאת תיירים מהארץ ומהעולם ויישנו את מפת התיירות במרכז הארץ".

ויזל מסכם: "אין זה סוד שאני רואה בתפקיד ראש המועצה, בראש ובראשונה, שליח ציבור, אשר מייצג את תושביו ומנהיג אשר אמור להוביל את כולנו למקום טוב יותר וכך פעלתי מיום כניסתי לתפקיד. בתקופה זו הקפדתי להביט על כל תחום בו עסקה המועצה בראייה מערכתית ולחשוב תמיד על טובת המועצה, יישוביה ותושביה, הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך. קיבלתי את המועצה בתוך שבר עמוק ויחד עם זאת פעלתי יחד ובשותפות מלאה עם עוד רבים מתושבי המועצה - לייצובה, לחיזוק העובדים, שמירה על כבודם וכל זאת תוך המשך עשייה, השקעה גדולה בישובים ושמירה על התקציב. מניסיוני האישי למדתי כי בחירת האנשים הנכונים לתפקידים הנכונים, ראייה מערכתית ומכבדת של כלל התושבים היא הבסיס לאמון וההצלחה של כולנו, תושבי מטה יהודה".