פעמיים בתולדות המפעל הגיעו צרפת וארגנטינה כמועמדות לגמר. ב-1986 היה זה המצ'-אפ מרדונה-פלטיני שנקטע רק בחצי הגמר כאשר מערב-גרמניה במונדיאל שני ברציפות מדיחה בחצי הגמר את צרפת. ב-2002 שתיהן עלו על המטוס הראשון חזרה הביתה. הפעם הן מועמדות טבעיות למקום ראשון בבית. אם זה לא יקרה וההפתעה תבוא מאגף זה של ההגרלה, באמת יהיה מעניין ופתוח...

צרפת

הישגים: אליפות אחת (1998), סגנות אחת (2006) ושלוש פעמים חצי גמר.

מהצד: זכתה פעמיים ב'יורו' (1984, 2000) ופעמיים ברציפות בגביע הקונפדרציות (2001, 2003) ופעם אחת בזהב האולימפי (1984). היא מגיעה כסגנית אלופת אירופה, מה שמעמיד אותה בשורה הראשונה של המועמדות לתואר.

צ'ק אין: מקום ראשון בבית 1 של המוקדמות באירופה.

צ'ק אאוט: חצי גמר ומעלה הוא תסריט ריאלי לחלוטין עבור סגל איכותי של שחקנים שהגיעו רחוק העונה.

מגורי סגל: 9 משחקים בליגה הצרפתית והיתר בליגות הבכירות ביבשת: אנגליה, גרמניה, איטליה וספרד. רפאל וראן מגיע עם הילת הזכייה של ריאל בפעם השלישית ברציפות בליגת האלופות ובאותה נשימה נזכיר את שני נציגי הטריקולור באתלטיקו – היריבה העירונית ואלופת הליגה האירופית – אנטואן גריזמן ולוקה הרננדז.

אוסטרליה

הישגים: מונדיאל רביעי ברציפות וחמישי בכלל. הישג השיא הוא שמינית גמר (2006)

מהצד: זכתה בארבע מתוך 7 אליפויות אוקיאניה שנערכו עד כה. לפני כעשור הצטרפה לקונפדרציה האסיאתית. השתתפה מאז שלוש פעמים באליפות אסיה עם אליפות אחת וסגנות אחת.

צ'ק אין: מקום שלישי בבית הגמר מס.2 של אסיה. ניצחה בפלייאוף מקומות 3 את סוריה ובפלייאוף הבין-יבשתי את הונדורס.

צ'ק אאוט: אין ציפייה להפתיע את צרפת, אך מול פרו ודנמרק יש מרחב להפתעות.

מגורי סגל: הסמל הוא ללא ספק טים קייהיל בן ה-38, שלא מכבר חזר אל מילוול, קבוצת נעוריו. מיותר לציין כי הוא מלך שערי הנבחרת בתולדות המונדיאל. כמחצית מן הסגל משחק בליגות אירופיות שונות, שלושה משחקים בליגה המקומית והיתר בליגות אסיה.

פרו

הישגים: הציניים שבחבורה יגדירו כהישג הטוב ביותר של הנבחרת את העובדה שב-1978 סידרו לארגנטינה גמר ביתי על חשבון ברזיל... מונדיאל חמישי עבור נבחרת ה'לה בלאנקה-רוחה' מהרי האנדים. פעמיים הצליחו לעבור שלב ואפילו הצליחו לשגר אל טבלת כובשי כל הזמנים שחקן שכבש מספר דו-ספרתי של שערים במפעל – תיאופיליו קובייאס, שעם 10 שערים מדורג במקום ה-7.

מהצד: פעמיים אלופת דרום-אמריקה (1939, 1975). זהו מונדיאל ראשון מאז 1982. יצוין כי במוקדמות 1970 הייתה חתומה על הפעם האחרונה בה ארגנטינה נעדרה מהמפעל (כעבור 8 שנים נתנה פיצוי הולם...).

צ'ק אין: מקום חמישי בבית הדרום-אמריקאי. ניצחה בפלייאוף הבין-יבשתי את ניו-זילנד.

צ'ק אאוט: אם תשחק כדורגל לטיני סוחף ומשוחרר מכל לחץ היא תזכה באהבת הקהל ואולי אפילו תגנוב כרטיס לשמינית הגמר.

מגורי סגל: נציגות דלה בליגות אירופה, מה שמגדיל את הסיכויים לכדורגל משוחרר עליו דובר קודם.

דנמרק

הישגים: מונדיאל חמישי בלבד. הישג השיא הוא רבע גמר ב-1998, אם כי ההופעה הכי בלתי נשכחת הייתה הראשונה ב-1986 עם שלישיית ניצחונות על מערב-גרמניה, אורוגוואי וסקוטלנד בשלב הבתים וקריסה מול ספרד בשמינית הגמר.

מהצד: את יורו 1992 לא ישכחו הרבה זמן. דנמרק עלתה על חשבון יוגוסלביה, שהושעתה בשל המצב הפוליטי ששרר בה. תחת שרביטו של ריצ'רד מולר נילסן זכתה בתואר הנכסף וכבונוס השתתפה לאחר מכן בגביע הקונפדרציות זכתה בו לאחר ניצחון בגמר על ארגנטינה. לדנמרק שלוש מדליות כסף אולימפיות (ואחת ארד), האחרונה ב-1960.

צ'ק אין: מקום שני בבית 5 של המוקדמות באירופה. ניצחה בפלייאוף את אירלנד.

צ'ק אאוט: הפוטנציאל לשמינית גמר קיים, אך באותה נשימה גם פוטנציאל ההפתעות בקרב יריבותיה לקרב על המקום השני. ובכלל מי חלם בדנמרק על ניצחון מול צרפת ב-2002?

מגורי סגל: כמובן "הבן של" בין הקורות, קספר שמייכל, שוער קבוצת לסטר סיטי שבאנגליה, שממשיך את אביו פטר, בעברו שוער הנבחרת ומנצ'סטר יונייטד.

ארגנטינה

הישגים: שני גביעים ושלוש סגנויות, כולל זו במונדיאל הקודם.

מהצד: 14 זכיות בקופה אמריקה, האחרונה שבהן ב-1993... ארגנטינה היא גם האלופה הראשונה בגביע הקונפדרציות (1992) ופעמיים ברציפות אלופה אולימפית (2004-2008)

צ'ק אין: מקום שלישי בבית הדרום-אמריקאי.

צ'ק אאוט: מאזן גרוע במוקדמות מעמיד אותה יחסית בנחיתות. מצד שני, ברזיל באה במצב דומה ב-2002 וחזרה עם גביע, מצד שלישי, הפרעוש רוצה להשלים ציוד...

מגורי סגל: ארגנטינה זה לא רק מסי. עוד אחד שמביא איתו ריח אליפות בכנפיו הוא ניקולאס אוטמנדי ממנצ'סטר סיטי.

איסלנד

הישגים: הופעת בכורה.

מהצד: ביורו האחרון רשמה הופעת בכורה בטורניר בינלאומי. הפתיעה כשהגיעה עד רבע הגמר כולל ניצחון מפתיע על אנגליה בשמינית הגמר.

צ'ק אין: מקום ראשון בבית 9 של המוקדמות באירופה.

צ'ק אאוט: עלתה ממקום ראשון, הוכיחה ביורו שהיא מסוגלת להגיע רחוק. סיבות מספיק טובות לצפות לשמינית גמר.

מגורי סגל: וידאר קיארטנסון. משלנו!

קרואטיה

הישגים: נבחרת חדשה יחסית שנבנתה מתוך התפצלות יוגוסלביה. במונדיאל הראשון שלה ב-1998 הגיעה למקום השלישי אחרי ניצחונות מרשימים על גרמניה והולנד.

מהצד: ביורו הראשון שלה ב-1996 הגיעה לרבע הגמר וב-2008 השאירה את אנגליה בבית, בדרך לעוד רבע גמר.

צ'ק אין: מקום שני בבית 9 של המוקדמות באירופה. ניצחה בפלייאוף את יוון.

צ'ק אאוט: 'הפחד מהלא נודע' מבחינת יריבותיה לבית.

מגורי סגל: מודריץ' וקובאיצ'יץ' מהקישור של ריאל מדריד והקולגה מברצלונה ראקיטיץ'. יש גם נציג מאתלטיקו: ורסאליקו.

ניגריה

הישגים: בשני המונדיאלים הראשונים שלה שיחקה בשמינית הגמר והייתה לאפריקאית הראשונה שמעפילה פעמיים ברציפות לשמינית הגמר.

מהצד: זהב אולימפי ב-1996, שלוש פעמים אלופת אפריקה.

צ'ק אין: מקום ראשון בבית הגמר מס.2 באפריקה.

צ'ק אאוט: תנסה לשחזר את ההישג של עצמה לאחר שגאנה עשתה זאת כמה שנים אחריה. יש לה מאזן לא רע מול נבחרות אירופה לאורך השנים.

מגורי סגל: ויקטור מוזס בצ'לסי וכמובן ג'ון אוגו – משלנו!

צילומי הדגלים: pixabay