מקימת להקת מחול 'ורטיגו', הכוריאוגרפית, הרקדנית  נעה ורטהיים נבחרה לקבל את אות "עמית של כבוד" מטעם האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים על "יצירתה האמנותית המקורית ושפת המחול הייחודית שפיתחה מתוך חקר מבנה וצורה, ובחינת גבולות הגוף והתודעה. על עבודתה רבת השנים עם להקת מחול "ורטיגו" והשראה האמנותית המעודדת אחריות חברתית ומודעות לסביבה. על תרומתה היצירתית לאמנות המחול הישראלית והרחבתה , ועל ייצוגה המוערך ברחבי העולם . 

מנימוקי הוועד המנהל : "גישתה ההוליסטית והרוחנית של נעה, משקפת דרך ריקוד בתורה שמזמינה את הצופים ואת היוצרים לצאת יחד למסע חיפושים קסום. בעושה חוקרת את הביטוי האנושי, הרגשות , ההתנהגויות והתפיסות באמצעות התנועה  היא הובילה לפיתוח שפת ריקוד מובחנת באמצעות בדיקה מתמדת של מבנים וצורות חדשניים, המרחיבים את גבולות הגוף והמודעות האנושי". 

נעה ורטהיים , מנהלת אמנותית, כוריאוגרפית ומייסדת להקת המחול ורטיגו  נולדה בארה"ב בשנת 1965 וגדלה בנתניה שם עשתה את צעדיה הראשונים במחול בסטודיו של אסתר בש ובהנחייתה של שרה יוחאי. כילדה למשפחה דתית לא התאפשר לנעה להמשיך בהכשרתה בתחום המחול עד לשחרורה משירותה הצבאי כחיילת בנח"ל. 
בשנת 1990 השלימה את לימודי המחול באקדמיה למוסיקה ולמחול ע"ש רובין בירושלים ומיד אחר כך הצטרפה כרקדנית אל להקת תמר הירושלמית, שם פגשה את עדי שעל ויחד ייסדו את להקת המחול ורטיגו, בשנת 1992. 
יצירתה האמנותית המקורית ושפת המחול הייחודית שפיתחה זוכות להערכה רבה ולביקורות מצוינות בארץ ובעולם. דרך התנועה היא חוקרת מבנה וצורה, בוחנת את גבולות הגוף והתודעה באופן אשר מעורר השראה אמנותית ומעודד אחריות חברתית ומודעות לסביבה. נעה פועלת ויוצרת מן המרכז למחול של ורטיגו בירושלים ובכפר האמנות האקולוגי של ורטיגו בקיבוץ נתיב הל"ה שם היא מתגוררת עם בן זוגה, עדי שעל, ושלושת ילדיהם. מתמדת של מבנים וצורת חדשניים, המרחיבים