המסורת נמשכת וגם השנה התקיים טורניר כדורסל בנות לזכרה של סיון פתיחי ז"ל, שנרצחה לפני 21 שנה על ידי חייל ירדני ביחד עם שש חברות ב"אי השלום" בנהריים. הטורניר, שמקיימת המועצה מדי שנה הפך למסורת לזכרה של סיון, אשר שיחקה בקבוצת הילדות של מטה יהודה. בטורניר לקחו חלק מעל מאה שחקניות. במשחקים השתתפו קבוצות מבתי הספר: הר-טוב יסודי, השחר, מתתיהו, הר-טוב חטיבת ביניים, ברנקו-וייס, אור-צור הדסה ועין כרם. המשחקים נערכו בשיטת ליגה לפי קבוצות גיל (ה'-ו', ז'-ח') ובסיומם נערכו תחרות קליעות. האירוע הסתיים בטקס חלוקת מדליות וגביעים ובהגרלות בין המשתתפות.

ומכאן לתוצאות: בטורניר של בתי הספר היסודיים, כתות ד'-ו': הר-טוב הגיעו למקום השלישי, השחר סיימו במקום השני ומתתיהו זכו במקום הראשון. בטורניר לחטיבות הביניים, כתות ז'-ח': עין כרם סיימו במקום הרביעי, אור-צור הדסה סיימו במקום השלישי, ברנקו-וייס בית שמש הגיעו למקום השני והר-טוב זכו במקום הראשון. כל הכבוד לכל השחקניות על ההשתתפות וההתנהגות הספורטיבית. בתחרות הקליעות זכו: מקום שני לבתי ספר יסודיים – רוני בלונדר,  מקום ראשון לבתי ספר יסודיים – יובל מוקי. מקום שני לחטיבות הביניים– תהל שני,  מקום ראשון לחטיבות הביניים – אלמוג סולומיאני.

כמדי שנה התקיים האירוע במעמד הוריה של סיון, ישראל ונורית פתיחי, שתרמו לשחקניות את חולצות המשחק ופרסים למנצחות ולהגרלות. כמו כן, העניקו ההורים מטעם המשפחה שי אישי לכל מאמן\ת ומורה שלקח חלק בטורניר. ההורים סיפרו על ההתרגשות הרבה שהם מרגישים מידי שנה בזמן הצפייה בשחקניות הכדורסל הצעירות. הם הוסיפו והודו למארגנים ולמשתתפות על ההתמדה בקיום מפעל ההנצחה. האירוע התקיים בבית הספר הרטוב בקיבוץ צרעה שהיה מלא בקהל אוהדים מכל רחבי המועצה.

רכז ענף כדורסל במטה יהודה, אסף סולומון: "מסורת נהדרת של 21 שנים לזכרה של סיון פתיחי. בעזרת המשפחה מתפתח כדורסל בנות במטה יהודה לרמה גבוהה מאוד".

מנהל מחלקת הספורט, עוזי קאחו: "להתרגש כל פעם מחדש. בטורניר לזכר סיון משתתפות ספורטאיות ממטה יהודה בית שמש והסביבה, מרגש לראות כל שנה את השחקניות הצעירות מרותקות כאשר האבא והאמא של סיוון מספרים את השתלשלות האירוע. אנו במועצה נעשה ככל שניתן לתמוך במשפחות אשר בחרו להנציח את יקיריהן דרך הספורט".