המסורת לזכרו נמשכתביום רביעי 13.6.2018 יתקיים השנה מרוץ "ממעמקים" ה-12  לזכרו של הקדט מיכאל (ישראל) דותן ז"ל צוער בית הספר לקציני ים באשדוד, שנהרג בשנת 2006 בסמוך לסיומו בבית הספר לקציני ים וגיבושון של הקומנדו הימי ,שאיפתו הצבאית של מיכאל היה שירות בקומנדו הימי( שייטת 13) אך מותו בטרם עת קטע את חלומו. 

מיכאל נולד בישראל בדצמבר 1987, בן הזקונים  להורים חקלאיים, ילד שקט שלא דורש הרבה תשומת לב מהסביבה. אלא שמיכאל דאג שהוריו יבחינו בו, כבר בגיל צעיר. בהמשך היה חבר בתנועת הנוער בני עקיבא, נער בעל חוש צדק מפותח שאחיו כינו אותו "מייקי" בגלל שתמיד הקפיד על הפריטים הקטנים. את זמנו העביר בהתנדבות במגן דוד אדום וחלם לעסוק במקצוע הרפואה באחד משלבי החיים. 

אך בסוף שוכנע על ידי חבריו ללמוד יחד איתם בבית הספר לקציני ים. את מרבית הדברים עשה מיכאל בשקט, מתחת לפני השטח. מיכאל היה אהוב ומקובל על חבריו, בפיו עורר צחוקים, בשתי ידיו עשה טוב  עבור חבריו, ברגליו בחר ללכת לבית הכנסת ולשמור על אורח חיים מסורתי גם כשלמד בבית ספר לקציני ים במהותו בית ספר חילוני.

מפעל ההנצחה לזכרו של הקדט מיכאל דותן ז"ל, נולד כתוצאה מרצונה של המשפחה להעניק חיבוק למשפחות ששכלו את יקיריהן שחוו אירוע דומה של אובדן היקר להם, משפחות שנאלצו לטמון באדמה. לרוב מדובר במשפחות פגועות , מרוסקות, אבודות ואומללות, המומות וכואבות, וללמד אותם שהחיים הם מרוץ משוכות. עליהם להיות נחושים להמשיך ולקפוץ מעליהן גם כשהן גבוהות יותר ובכך 

לתת להם כוח, לא לוותר, להמשיך לנהל את חייהן עם ראש מורם ועם גאווה גדולה בלב כואב וגעגוע.

אגף חברה ונוער ומחלקת הספורט קוראים לתושבי המועצה ולתושבי העיר בית שמש לקחת חלק בפעילות ההנצחה: "מדי שנה מקפחים את חייהם מאות בני אדם בכבישים ואנו רואים חשיבות רבה בהעברת מסר חד-משמעי לנהגים ולהולכי הרגל להגביר ערנות ולמנוע את התאונה הבאה. מאות המשתתפים שלוקחים חלק במרוץ כל שנה מוכיחים כי במטה יהודה לא רק מדברים ערכים, אלא יוצרים, בונים, פועלים ויוצקים ערכים לחיי הקהילה. המועצה  ומחלקת הספורט מודים למשפחת דותן על כל פועלם ולתושבים אשר לוקחים חלק במרוץ".

 

המרוץ מצטרף לשורה ארוכה של פעילויות ספורט ערכיות בחסות ובקידום המועצה בהם משתתפים אלפי תושבים ובהן: מסע האופניים לזכרו של החייל שרון אדרי ז"ל, טורניר כדורסל לזכר סיון פתיחי,מרוץ היקבים, דואתלון כפר אוריה, צעדת הל"ה ומסע לעתיד מתוק בשיתוף מיני ישראל והאגודה לסוכרת נעורים. האירועים מלווים במסרים ערכיים וחינוכיים ובהם מרבים להשתתף בני נוער מכל רחבי המועצה. זאת במסגרת מדיניות המועצה ליצור אווירה קהילתית, מעורבות וערבות הדדית בין תושבי מטה יהודה.

למרוץ, שיוזנק  בשעה 1700 מצומת כביש 10/375, מגיעים חבריו של מיכאל מבית הספר לקציני ים, תושבי מטה יהודה ובני נוער שלוקחים חלק בשלושה מקצים: מסלול ריצה אתגרי באורך של 10 ק"מ (עד למושב אדרת), מסלול ריצה עממי באורך של 5 ק"מ , מסלול ריצה/הליכה למשפחות 

באורך 3 ק"ממסלול רכיבת אופניים באורך של 12 ק"מ  ( מהאנדרטה כביש  10 עד למושב אדרת), מסלול לוותיקים באורך 1 ק"מ  ( משער היישוב אדרת עד לאנדרטה בתוך הישוב ) .

מרוץ ממעמקים ה12, יום רביעי  ( 13 ביוני )

  •  16:30התכנסות והרשמה באנדרטה בכביש 10
  • 17:00 הזנקה
  •  18:30טקס זיכרון בגלעד במושב אדרת במעמד מ"מ ראש המועצה, מר ניב ויזל

לפרטים נוספים והרשמה: 02-9900865, 058-6631755

ההשתתפות במרוץ פתוחה לכלל הציבור והגילאים ואינה כרוכה בתשלום, כל משתתף מקבל חולצה ומדליה ובסיום יוענקו גביעים למקומות ראשון, שני ושלישי,

יוגרלו פרסים יקרי ערך לכלל המשתתפים

יוגרל זוג אופניים למשתתפי בריצה/אופניים

יוגש כיבוד קל.