דוברות המשטרה (ירושלים): מאבקה הנחוש של משטרת ישראל נגד ייבוא וסחר בסמים מסוכנים נמשך כל העת תוך דגש לתקופת החגים וחגיגות יום העצמאות בהם עורכת המשטרה פעילות סמויה וגלויה לסיכול כל ניסיון ייבוא וסחר בסמים מסוכנים, להחדירם לשטחי מדינת ישראל והפצתם בקרב האוכלוסייה.

ראשיתה של החקירה הסמויה החלה לפני כחודש, עם הגעתה של חבילה מכתובת בחו"ל אשר הייתה ממוענת למסירה בישוב סמוך לירושלים.

לאחר שעלה חשד לגבי יעדה ותכולתה של החבילה ע"י חוקרי סמים ומכס מרכז שהכילה בקבוקונים ובתוכם נוזל והזעיקו את המשטרה.

חוקרי מרחב ציון במשטרת ירושלים יחד עם בלשי משמר הגבול של משטרת ישראל שפתחו בחקירה הסמויה, שלחו את החומר הנוזלי לבדיקה מקצועית מעמיקה, שהעלתה כי מדובר בכחצי ליטר של סם מסוכן מסוג 'קטמין' המוכר גם כ'סם האונס' בו לעיתים נעשה שימוש במסיבות ובקרב צעירים. עוד נתפס בחבילה סם מסוכן נוסף מסוג חשיש שמקורו בחו"ל.

החוקרים והבלשים שביצעו שורת פעולות מבצעיות, גלויות וסמויות, הובילו לאיתור זהותם של 4 חשודים, בהם זוג הורים (שנות ה-40), בנם כבן ה- 22 וחשוד נוסף כבן 30 תושבי אזור ירושלים והמרכז.

בפעילות מבצעית מתוחכמת שערכו היום השוטרים, נתפסו ונעצרו האב ובנו החשודים 'על חם' עת שניסו לקבל החבילה לידיהם. האם וחשוד נוסף נעצרו זמן קצר לאחר מכן.

כלל החשודים הובאו ליחידה לפשעים חמורים במרחב ציון ונחקרים בשעה זו בחשד לייבוא והפצה של סמים מסוכנים, קשירת קשר לעשות פשע והחזקה שלא לשימוש עצמי של חומר החשד כסם.

מחקירת המשטרה עולה, כי עפ"י החשד סמים אלו ייובאו מחו"ל במטרה להפיצם באזור ירושלים והמרכז ובסמיכות לחגיגות יום העצמאות. 

משטרת ישראל פועלת בכל המישורים בשיתוף פעולה הדוק ומלא עם כלל הרשויות במטרה למנוע ולסכל כל ניסיון של יבוא סמים מסוכנים לירושלים ולכל הארץ.

על אף דרכיהם היצירתיות של ניסיונות ייבוא הסמים, פועלת המשטרה בנחישות ובאפס סובלנות לאיתור אותם מארזים הנראים תמימים לכאורה ולעצור את מי שאחראי לייבואם.

מדובר בתפיסת סמים מסוכנים העלולים לשמש בביצוע עבירות קשות וחמורות, ומהווה נדבך נוסף ומרכזי במסגרת מלחמתה הבלתי מתפשרת של משטרת ישראל בייבוא וסחר בסמים שפוגעים בחיי האזרח הנורמטיבי.
 

צילום: דוברות המשטרה