מהן סדנאות פיתוח לעובדים?

אם בעבר הייתה עומדת בפני העובד רק האפשרות של קידום לאחר לא מעט שנים של עבודה – הרי שכיום יש הרבה דרכים להעשיר אותו ואת עולמו האישי והמקצועי. בזכות דרכים אלה גם מתחזק הקשר בין העובדים לארגון והם שמחים לקחת בו חלק. כיום נושא זה מאד מפותח ומתקדם וכל מנהל או אחראי על רווחת העובד בארגון עושה כל שביכולתו על מנת למצוא את הדרכים שתהיינה המתאימות ביותר עבור צוות העובדים שלו. אפשר לבחור בין נושאים המתאימים לעובדים זוטרים, למנהלים בכירים או לעובדים שיש כוונה לקדם אותם או לתת להם סמכויות נוספות עם הזמן.

כאשר מקדישים את המחשבה ותשומת הלב לבחירה – אין ספק שתיבחרנה הסדנאות שתהיינה המתאימות ביותר לכל עובד ולכל ארגון. להלן כמה רעיונות לסדנאות שקיימות כיום ולבטח עשויות להתאים לכל צורך או מטרה של מנהלי הארגון:

  • פיתוח צוות – סיוע לעובדים להבין לעומק את הביצועים של החברה, את המטרות שלה ואת חלק מהקונפליקטים העומדים לנגד עיניהם של המנהלים הבכירים.
  • הכנה לקידום – כיום למנהל בארגון יש הרבה מאד סמכויות ועליו להיות מוכן לקראת קבלת תפקיד בכיר יותר. סדנאות ממוקדות המיועדות לעתודה ניהולית יכולות לסייע רבות לכניסה חלקה לתפקיד.
  • קשר בין המקצוע לחיים האישיים – כיום ידוע היטב שכל עובד הוא קודם כל בן אדם שיש לו חיים אישיים, משפחה ומטען נפשי ורגשי. על מנת שהעובד יבצע את המוטל עליו בדרך הטובה ביותר – חשוב להתייחס גם לצדדים האישיים שלו.
  • סדנאות גיבוש – מי שעובד כחלק מצוות עובדים מכיר את החשיבות של עבודה בשיתוף פעולה ושל אווירה טובה וחיובית בין חברי הצוות. זו הסיבה שמנהלים רבים לא מקלים ראש בימי גיבוש או פעילויות שנועדו להעמיק את ההכרות בין העובדים.
  • הרצאות העשרה בנושאים מקצועיים – אף פעם אין יותר מדי ידע מקצועי שיכול להגיע אל העובד. ההיפך הוא הנכון ותמיד אפשר להעשיר ולהרחיב את האופקים של העובדים.

איך בוחרים את סדנאות הפיתוח המתאימות

כאשר מנהל בארגון שוקל להזמין פעילות עבור צוות העובדים שלו – חשוב שהוא יידע בדיוק מול מה הוא ניצב, מה המטרות שלו ומה הוא רוצה להשיג. האם מישהו מחברי הצוות מיועד לקידום? האם הוא רוצה להעביר תוכן מקצועי מסוים שחשוב לו שהעובדים שלו יידעו? האם הוא סבור שחלף זמן רב מאז הפעם האחרונה שהעובדים שלו שברו שגרה והשתתפו באירוע גיבוש? רק לאחר שיחליט מה בדיוק הוא רוצה ומצפה – יהיה לו קל יותר לבחור את הסדנא המתאימה ביותר גם לו וגם עבור הצוות שלו.

למה קוראים להן סדנאות פיתוח?

בין אם מדובר בנושאים מקצועיים ובין אם מדובר בנושאים אישיים – כל תוכן שהעובד יקבל יסייע לו ויעשיר את עולמו. כל נקודת מבט חדשה תיתן לו הסתכלות רחבה מזווית נוספת שבזכותה הוא יוכל לשקול מחשבות או לקבל החלטות אשר קשורות לתפקיד שלו בתוך הצוות או בארגון. לכן, מצד אחד יש חשיבות גבוהה מאד להתאמה של הנושא או התוכן לידיעתם של העובדים או לרמת העבודה שלהם, אך אפשר גם לבחור בנושאי העשרה שלו נוגעים באופן ישיר לתפקיד שאותו הם מבצעים. בזכות בחירה מושכלת שלא מקלים בה ראש – אין ספק שיהיה קל יותר למצוא בדיוק את מה שדרוש לכל צוות.

איך סדנאות פיתוח משפיעות על העובדים?

ראשית – כאשר העובדים מוזמנים לסדנת פיתוח מקצועית או אישית תתעורר אצלם תחושת הערכה כלפי מנהלי החברה על שחשבו עליהם והשקיעו בהם. הם יבינו שרואים אותם, שהם חשובים לארגון ושלמנהלים ולמקבלי ההחלטות חשוב להם למצות את הפוטנציאל המקצועי החבוי בהם. זה לכשעצמו יכול להעלות את המוטיבציה של העובדים ולגרום להם להגיע לעבודה בתחושה טובה ולעבוד בצורה יעילה, חיובית ואפילו באווירה של הנאה בעבודה. כאשר העובד יודע שהוא מוקף בחברי צוות שחשים לו הערכה – הוא יידע שהוא חלק ממשהו גדול וישמח להיות כזה.

 

המאמר נכתב ע"י צוות TEAMING – סדנאות פיתוח צוות