המועצה האזורית מטה יהודה חילקה לא פחות מ-1,500 מלגות לסטודנטים במועצה, באירוע חגיגי שהתקיים ביום חמישי בהיכל התרבות מטה יהודה בצרעה, במעמד סגן ראש המועצה בני אלירז. לצד חלוקת המלגות כלל האירוע הופעה של הקומיקאי אבי נוסבאום ("מועדון לילה", "שי בשישי") ויריד מזון, אמנות ויזמות מקומיים. זו השנה התשיעית בה מעניקה המועצה מלגות לסטודנטים תושבי המועצה, כאשר כל מלגה היא ע"ס 1,000 ₪, ובסך הכול חילקה המועצה מלגות בסכום של 1.5 מיליון ₪. כיאה לאירוע שהתקיים בערב יום האישה הבינלאומי, 63% ממקבלי המלגות השנה הן סטודנטיות.

רוני עירון, מנהלת מרכז צעירים באגף חברה ונוער של המועצה האזורית מטה יהודה: "מרכז הצעירים ימשיך לפעול למען צעירי המועצה ככלל - והסטודנטים בפרט, במגוון תחומים בחיים, ממלגות, דרך אירועי תרבות והעשרה ייחודים, ועד לייעוץ והכוונה לפיתוח קריירה. לצד המלגות שיחולקו בחמישי, המועצה מקיימת גם מסלול מלגות של מעורבות בקהילה, בשת"פ מפעל הפיס, במסגרתו יחולקו במהלך השנה 20 מלגות בסך של 10,000 ₪ כל אחת".

מ"מ ראש המועצה ניב ויזל: "הצעירים המעורבים והערכיים במועצה הם העתיד של מטה יהודה, ואני שמח שיש ביכולתינו לספק להם כלים להתפתח וללמוד גם מבחינה אקדמית. מעבר לכך שהצעירים הללו יובילו את מטה יהודה בעתיד הקרוב, המועצה רואה בעידוד הלימודים לתואר אקדמי כאמירה חברתית חשובה".