מה צריך לדעת לפני מעבר דירה?

כאמור – תהליך של מעבר דירה טומן בחובו גם פעולות אקטיביות מצד מי שעובר דירה וגם ביצוע פעולות אחרות שלא בהכרח קשורות לחפצים או הרהיטים שמעבירים ממקום למקום. יש כמה נושאים או רעיונות שאם לוקחים אותם בחשבון ופועלים לפיהם, התהליך עשוי להיות קל ומהיר יותר. הדבר החשוב ביותר שכדאי לחשוב עליו הוא הכנת רשימה של כל המשימות הדרושות לביצוע וסימון של מה שכבר בוצע. כך קל יותר לעקוב אחרי מה שנשאר עוד לעשות ותמיד אפשר להוסיף מטלות נוספות לרשימה.

להלן כמה טיפים חשובים שיכולים לסייע בתהליך מעבר הדירה:

  • מיון חפצים – אין טעם לעבוד פעמיים! חשוב להתמקד בכל חדר או אזור בבית בנפרד, למיין מראש את החפצים, הרהיטים והפריטים ולארוז הלאה רק את מה שיעבור לדירה החדשה. יהיה זה מיותר להעביר את מה שלא יהיה בשימוש.
  • סימון הארגזים – כיום ניתן להשיג נייר דבק בצבעים שונים על מנת להפריד בין ארגזים המיועדים לחדרים שונים. בדירה החדשה מסמנים את דלת החדר באותו נייר דבק – מה שיקל על המובילים בחלוקת הארגזים לחדרים הנכונים.
  • לא להעמיס יותר מדי – ארגזים כבדים מדי הם ארגזים שיש סיכון שייפתחו בדרך או שייגרם להם נזק. עדיף להשתמש בהרבה יותר ארגזים ממה שנראה שיש צורך ובלבד שהם לא יהיו מלאים מדי או כבדים יתר על המידה.
  • מה עושים עם חפצים יקרי ערך? אין זו קלישאה שחפצים יקרי ערך צריכים להיות צמודים לבעל הדירה כל הזמן. לא כדאי להסתכן ולארוז אותם בארגזים הגדולים, שכן הם גם עלולים ללכת לאיבוד או אפילו ליפול מהארגז ויהיה בלתי אפשרי למצוא אותם.
  • הכנת מזוודה לימי המעבר -  כדאי להכין מזוודה עם בגדים וחפצים שצריכים להישאר נגישים עבור בני המשפחה עבור הימים שבמהלכם מתבצע המעבר.
  • מה בנוגע למוצרי המזון המקוררים? אין ספק שמדובר בדילמה שכל מי שעובר דירה נתקל בה ומתמודד איתה. חשוב לארוז אותם ממש בשעות האחרונות שלפני המעבר ולהכניס אותם למקרר מיד עם ההגעה לדירה החדשה.

איך שירות של השכרת מחסנים יסייע למעבר?

יש מקרים שבהם מגלים שבדירה החדשה אין די מקום עבור כל החפצים, הפריטים או הרהיטים שיש ברשות בני המשפחה. יחד עם זאת – אין מדובר בחפצים שבני המשפחה מוכנים או רוצים לוותר עליהם. הפתרון יהיה אחסון מקצועי של חפצים אלה ביחידות אחסון המוצעות על ידי חברה מקצועית של השכרת מחסנים. את המחסנים ניתן למצוא או להשיג במגוון של גדלים או חללים כך שאפשר להתאים אותם לכל צורך ולכל משפחה. כך לא חייבים לקבל החלטה בנוגע לחפצים האלה ואפשר להחליט שהם יישארו באחסון למשך פרק זמן זה או אחר.

מה אפשר לאחסן במחסנים מושכרים?

במחסנים אלה אפשר בעצם לאחסן כל דבר, בהתאם לגודל המחסן. ייתכן וההורים יאחסנו רהיטים שהם שומרים עבור הילדים שלהם, מוצרי חשמל שלא נמצאים בשימוש או חפצים שאין להם מקום בבית אך יש למי מבני המשפחה קשר רגשי עמוק אליהם ולכן לא מוכנים לוותר עליהם או אפילו למכור אותם. מכיוון שתהליך של מעבר דירה לעיתים מתבצע תוך מספר ימים ולא תמיד יש את הזמן להחליט מה לעשות עם חפצים כאלה או אחרים – אחסון לטווח ארוך או קצר ייתן את הפתרון, לפחות הזמני עד שתתקבל ההחלטה בעניינם של החפצים האלה.

השכרת מחסנים – פתרון מידי לבעיה

יש אנשים שמעידים שמציאת מחסן לאחסנת חפצים שונים היוותה עבורם הצלה של ממש, שכן הם עמדו בפני בעיה שבה היו צריכים לקבל החלטה ולא ידעו מה לעשות. ברוב המקרים הזמן דוחק ואי אפשר להתעכב על בחינת שיקולים לכאן או לכאן. אחסון החפצים למשך פרק הזמן שבו אפשר לחשוב ולקבל החלטה יהיה הרעיון הטוב והמרגיע שיעניק זמן נוסף לכל בני המשפחה.