מטרתו של שבוע גלישה בטוחה ברשת היא העלאת מודעות לגישה בטוחה ומניעת בריונות וסכנות ברשת. סיוון כהן טופל, מנהל "עיר ללא אלימות": "אם כל אחד מאיתנו, ילדים ומבוגרים כאחד, ייקח אחריות ויפסיק את הפגיעה או לחילופין ידווח עליה, נצליח ליצור זירה פתוחה ובטוחה בה יכול כל אחד לבטא את דעותיו ולהיות בטוח".

שבוע גלישה בטוחה נועד להעלות את מודעות התלמידים לגלישה בטוחה ברשת ומניעת בריונות וסכנות ברשת. שבוע הגלישה הבטוחה במטה יהודה כלל  מערך אירועים ופעילויות חינוכיות. מטרת הפעילויות היא להגדיל את המודעות של תלמידים, הורים ומורים לזיהוי מצבי מצוקה ברשת תוך כדי חיזוק נורמות התנהגות ראויות ברשת.

הפעילויות בבתי הספר הועברו ע"י מדריכי המוגנות של המועצה, שוטרים קהילתיים ורכזות התקשוב הבית ספריות. גם תנועות הנוער הפועלות במועצה העבירו פעילות  בנושא במהלך השבוע.

תכנית 'עיר ללא אלימות" מתמודדת עם כל סוגי ומצבי האלימות, הפשיעה וההתנהגות האנטי-חברתית המתרחשים בתחומי המועצה. מטרת התכנית היא להגביר את תחושת הביטחון האישי של התושבים.

סיוון כהן טופל, מנהל "עיר ללא אלימות": "הרשתות החברתיות מהוות זירה מורכבת כיון שהן מאפשרות שיח נטול רסן אשר לעיתים מוביל לתוצאה הרסנית. כולנו נחשפים, בקבוצות השונות, דווקא לדעות הקיצוניות ולקולות המתלהמים. היעדר נוכחות מפקחת מוביל לכך שהפתרון טמון דווקא ברוב הדומם: אם כל אחד מאיתנו, ילדים ומבוגרים כאחד, ייקח אחריות ויפסיק את הפגיעה או לחילופין ידווח עליה, נצליח ליצור זירה פתוחה ובטוחה בה יכול כל אחד לבטא את דעותיו ולהיות בטוח".