מחנה פסח הינו אחד משיאי הפעילות השנתית, הן בישובים והן בפעילות המועצתית, בסוף השבוע האחרון התקיימה הכנת מדריכים לקראת המחנה * מנהלת מחלקת נוער במועצה האזורית מטה יהודה, שרון כ"ץ: "המחנה מהווה מקום מפגש והכרות עם יישובי המועצה השונים ועם נופיה היפים של המועצה".

 

בסוף השבוע האחרון התקיימה הכנת מדריכים לקראת מחנה פסח המועצתי. בהכנה לקחו חלק המדריכים והמדריכות הצעירים של שכבות ד-ו ומדריכי הנוער והענ"קים מהיישובים. צוות המחנה הכולל את רכזי ורכזות מחלקת הנוער וגרעיני עודד של בני המושבים המועצתיים, הובילו את ההכנה . 
מחנה פסח הינו אחד משיאי הפעילות השנתית, הן בישובים והן בפעילות המועצתית.  עבור החניכים והחניכות, המדריכים והמדריכות, מדריכי הנוער והענ"קים מדובר באחת ההזדמנויות הבודדות לאורך השנה לצאת עם החניכים לשטח ולקצור את פירות העבודה הקשה שהם משקיעים בחיי היומיום בישובים. המפגש הייחודי הזה, מחוץ לכותלי קירות המועדון ורחוק מהבית וההורים, הוא גם הזרז האולטימטיבי לגיבוש קבוצה, ליצירת גאוות יחידה קבוצתית יישובית ומועצתית כאחד וכמובן גם לחוויה והנאה משותפת. 
השנה מחנה פסח יעסוק בסיפור ההיסטורי של סיפור יציאת מצרים וידגיש את ערכי הכמיהה לחופש ועצמאות, אקטיביזם והנהגה וכל זאת באופן חוויתי וחינוכי, באווירת תנועות הנוער.מחנה פסח יתקיים באזור המועצה ויתחיל באזור חירבת עיתאב הפורח, לינה ופעילות במרכז שדה של קק"ל בנס הרים. גם השנה אנו צופים שלפחות 500 מחניכי היישובים ייקחו חלק במחנה, אותם ילוו עוד כ-100 מדריכים ומדריכות צעירים וענ"קים,  בנוסף לעוד כ- 80 חניכי שכבת ט' שייקחו חלק פעיל במחנה כחלק מההכנה לקראת שנת ההדרכה.

מחלקת הנוער מזמינה את כל הישובים להשתתף במחנה. המחנה יתקיים בימים א-ב בתאריכים 25-26/3/18. מידע נוסף אצל הענקים/מדריכים בישובים ובמחלקת הנוער.

מנהלת מחלקת נוער במועצה האזורית מטה יהודה, שרון כ"ץ: "מחנה פסח הינו אחד משיאי הפעילות השנתית. המחנה חל במחצית השנה ומהווה הזדמנות להנות מחוויה ערכית -חינוכית . המחנה מהווה מקום מפגש והכרות עם יישובי המועצה השונים ועם נופיה היפים של המועצה.צוות מחלקת הנוער אמון על תכנון וביצוע המחנה ומאחל לחניכים ולחניכות חוויה מאתגרת, מהנה ובטוחה" .