שיקולי עיצוב הם בהחלט שיקולים שהולכים ותופסים יותר ויותר מקום בתהליך קבלת ההחלטות שלנו במגוון תחומי חיים, שאחד הבולטים בהם הוא דלתות פנים ודלתות כניסה לבית. לעיצוב, ישנו כמובן ערך משמעותי בתהליך קבלת ההחלטות, ועיצוב הדלת שאתם בוחרים הוא בהחלט נושא קריטי שצפוי להשפיע על שביעות הרצון שלכם מפריט שאמור לשרת אתכם במשך עשרות שנים קדימה. יחד עם זאת, כאשר מדובר בדלתות כניסה לבית, ישנו נושא חשוב אחד נוסף שכדאי להקדיש לו מחשבה ותשומת לב, נושא הבטחון.

דלת חזקה שמפרידה בין חלל הבית לסביבה החיצונית

בניגוד לדלתות פנים שתפקידן הוא להעניק לנו פרטיות מלאה בחדרים הפרטיים שלנו, דלת כניסה היא דלת שתפקידה להפריד בין חלל הבית הפנימי ובין הסביבה החיצונית. כדי להגן על הבית בצורה מושלמת, היינו יכולים לבנות ארבעה קירות ללא כל פתח, אלא שאז לא היינו יכולים לעשות כל שימוש בבית. דלת הכניסה מיועדת לאפשר לנו להיכנס ולצאת מהבית, אך עליה גם לענות על צרכי הבטחון שלנו, ולאפשר לנו ליצור הפרדה מלאה בין חלל הבית הפנימי ובין הסביבה החיצונית. בהתאם לכך, דלת כניסה חייבת להיות מאסיבית, חזקה ועמידה בפני כמה שיותר טכניקות של פריצה וחדירה למרחב הפרטי.

שיקולי בטחון בבחירת דלת כניסה

את מרכיב הבטחון של דלת כניסה יש לבסס על שני אלמנטים מרכזיים:

חומרי הגלם מהם עשויה הדלת

אם אתם לא מתגוררים באזור מרוחק ובטוח לחלוטין, דלת עשויה זכוכית היא לחלוטין לא הפתרון בשבילכם, המה גם שמדובר בדלת שאינה מספקת פרטיות. גם דלת עץ לא מספקת את הבטחון הנדרש במרבית המקרים, ועליכם להתמקד בדלתות פלדה מאסיביות בלבד. אם חשוב לכם עיצוב העץ, תוכלו למצוא שלל דגמים, למשל באולם התצוגה של דלתות שערי ברכה, המבוססים על ליבה מתכתית וחזקה עם חיפוי עץ שמעניק תחושה של דלת עץ לכל דבר ועניין, ובכל עיצוב, צורת גילוף או חריטה.

מנגנון הנעילה

בעוד שדלת פנים דורשת מפתח שן אחת בלבד, דלת כניסה דורשת מנגנון נעילה חזק ומאסיבי, וכמה שיותר מתוחכם ומורכב יותר טוב. בבחירת דלת כניסה, אתם רוצים בהחלט להתעכב על נושא מנגנון הנעילה ולוודא שמדובר במנגנון רב בריחי עם נעילה בכל משקופי הדלת ועם מנגנון פתיחה המקשה מאוד על פריצה ושכפול מפתח פיראטי.

אם הצלחתם למצוא דגם שעונה על שיקולי בטחון אלה, ובאולם התצוגה של דלתות שערי ברכה, תוכלו למצוא אינספור דגמים כאלה, אתם יכולים כעת להתפנות לשיקולי העיצוב, ובמרבית המקרים לא תצטרכו להתפשר על אף אלמנט עיצוב כדי ליהנות גם מרמת בטחון מקסימלית, וזה יתרון חשוב נוסף ממנו תוכלו ליהנות בדלתות שערי ברכה, שגם יעניקו לכם את הייעוץ והליווי הנדרשים לכם כדי לבצע את הבחירה הטובה ביותר עבורכם.