הבוקר יתקיים דיון בוועדת החינוך בכנסת בנושא פינות חי בבתי הספר - כוונה לסגור אותם .

הודעת פורום ועדי ההורים היישוביים:

נציגות ההורים מבהירה כי ישנה הסכמה ותמיכה מוחלטת של ההורים בהפעלת פינות החי ותכניות חינוך בעזרת בעלי חיים במוסדות החינוך.

במיוחד בעידן הנוכחי, עידן הטלפונים החכמים, הרשתות החברתיות והמסכים המקיפים אותנו ואת ילדינו מכל עבר, דווקא בעידן זה כל כך חשוב שילדינו יספגו את מכלול הרגש, האחריות, הדאגה לאחר והחמלה העטופים בפרוייקט המדהים של פינות החי ותכניות החינוך בנושא בעלי חיים.

אנו קוראים לא לעצור ואף להגביר ולהעצים את פינות החי ותכניות החינוך בבתי הספר ומוסדות החינוך תוך הגדלת ההשקעה הממשלתית בהדרכה, הסברה, הכשרה ופיקוח למניעת פגיעה בבעלי החיים ולמען שיפור רווחתם.

באמירה ברורה ההורים בישראל מתנגדים לצמצום הפעילות של הילדים עם בעלי חיים במוסדות חינוך ודורשים מהממשלה להרחיב את הפעילות ואף להשתתף בעלותה  וכמובן תוך בניית ופיתוח מערכי שיעור ותורה שלמה הקשורה לנושא ופיקוח שלטוני הדוק לרווחת בעלי החיים , סביבתם ובריאותם!!

התפרסם עלון מקוון של שפ"י – השירות הפסיכולוגי ייעוצי של משרד החינוך, בנושא "פיתוח חמלה כלפי בעלי חיים ומניעת פגיעה בהם".

בחודש שעבר פורסם המאמר "חשיבותו של המפגש הבלתי אמצעי בין ילדים לבעלי חיים", שכתבו דפנה לב וד"ר רוני רדו, המפרט על חשיבות האינטרקציה של הילדים עם בעלי החיים.