ביום חמישי האחרון, העניקה עמותת 'קרן שמש', מלגת לימודים בסך 5,000 ₪ לנילי בלוק, אלופת אירופה ועולם באגרוף תאילנדי, בפעם הרביעית!! בהתחשב שבלוק היא רק בת 22, הישג מרשים לכל הדעות ובעיקר חסר תקדים בארץ ובעולם.

באוקטובר האחרון, בלוק החלה את לימודיה האקדמאים במרכז הבינתחומי הרצליה בלימודי פסיכולוגיה גופנית. בלוק מתאמנת פעמיים בשבוע בירושלים, בביה"ס של בני קוגן, מאמנה האישי, ומי שהאמין ומאמין בה והביא אותה להישגים מרשימים.

הנהלת 'קרן שמש', בהובלת חבר העמותה, יניב פוגל, ויו"ר העמותה, אופיר דור, החליטו להרים את הכפפה ביחד עם, מאיר מלכה המנכ"ל, וגייסו 5,000 ₪ עבור מלגת לימודים לבלוק.

יניב פוגל: "אין  ערים בעולם שיש להם אלופת עולם במשך 4 שנים רצוף, נילי עשתה זאת כהישג חשוב וגדול.

כעיר אנו צריכים להוקיר את נילי ולסייע לה בכל מה שניתן והיד עוד נטויה.

נילי היא סמל. סמל לכל מה שמייחד את עם ישראל, עם שלא מפחד מדרך ארוכה וקשה.

היא סמל למקצועיות, סמל לנחישות, סמל לדבקות במטרה, סמל למסירות,  סמל להשקעה רבה,   סמל לעבודה קשה, סמל לצניעות וכמובן סמל להצלחה.

חייב לציין שעמלנו קשה בשביל לתאם את הפגישה הזו כדי לא לפגוע בלימודים שנילי התחילה, ובכדי לא לפגוע בתכנית האימונים שלה. נילי היא מושא להערצה לבני נוער ומבוגרים כאחד לכן, חשוב שכולם יכירו אותה.

לשם כך, רתמתי את הנהגת ההורים בראשות שי כהן לטובת העניין, בכדי שפועלה יילמד בבתי הספר ואנשים ילכו בדרכה.

בליווי ותיאום  הנהגת ההורים, נילי תעביר הרצאות בבתי הספר כפעילות חברתית, תספר על דרכה לילדים ובני נוער כסיפור מעורר השראה ועם התמדה כל אחד יוכל להגיע להישגים אם רק ירצה. אנו מאוד מעריכים ומוקירים את נילי וחשוב כי קברניטי העיר יוקירו את פועלה למען בית שמש ועם ישראל.

אני רוצה להודות ליו"ר קרן שמש - אופיר דור, למנכ"ל הקרן, מאיר מלכא, ולכל חברי הדירקטוריון אלי כהן, קמילה בן הרוש, יוסי כהן ואסתי מוסקוביץ ולשרונה קטן על התמיכה במהלך החשוב הזה".

אופיר דור, יו"ר, אמר: " אני מאוד שמח על הענקת המלגה לנילי ומודה ליניב על היוזמה הברוכה, במסגרת פעילות העמותה בפרויקט 'אמץ ילד' אותו אנחנו מקיימים עם 210 ילדים מבית שמש, אנו מחפשים אפיקים נוספים לפעילות ברוכה למען ילדי ובני הנוער של העיר ונילי היא אחת מהם. חלק מהאג'נדה של הקרן היא פיתוח הובלה למצוינות ומנהיגות צעירה."

שי כהן, יו"ר הנהגת ההורים יישובית: "אני מברך בחום את היוזמה המבורכת של יניב, מעט חורה לי כי העירייה לא ממנפת את הישגיה של נילי במלגה, שלטי חוצות ובכלל. חשוב שנילי תשמש השראה לילדי העיר כאדם שהצליח מאוד בזכות הנחישות וההתמדה. שמח כי נתחיל בימים הקרובים שיתופי פעולה בבתי הספר בכדי שתלמידים יוכלו לקבל הרצאה מפי נילי עם כל המשתמע מכך. מודה לקרן שמש על השותפות והמלגה שהוענקה."

נילי בלוק התרגשה מעצם המעמד והמילים החמות להם זכתה, וסיפרה כי לפני כמה ימים חזרה מביקור בניו יורק וניו ג'רסי במסגרת סיור שנערך ע"י רשת אמי"ת בו למדה. בלוק הופיעה בפני הקהילות היהודיות להם סיפרה על פעילותה. נציין, כי רשת אמי"ת תזכה את בלוק גם במלגת לימודים. לאור הלו"ז הצפוף של בלוק הכוללים אימונים שוטפים ולימודים אקדמאים בלוק תשלב הרצאות בבתי הספר בעיר כחלק מנתינה עבור הקהילה.

הערכה רבה לקרן שמש וליניב פוגל על היוזמה ובעיקר על העובדה שנילי תופיע בפני ילדי העיר כאירוע מתגלגל שיכול לסחוף אחריו ילדים ובני נוער מוכשרים להישגיות ומצוינות.

נמשיך לעקוב.