מאיר (טני) מיימון ז"ל, הלך בשבוע שעבר לעולמו כשהוא בן 92. אם המשפחה נפטרה לפני שנים רבות. למאיר 10 ילדים, 7 בנים ו- 3 בנות. היו לו 26 נכדים ו- 12 נינים.

 

עמוס מיימון מספר:

"הוא הגיע עם אשה וילד (בועז) מטוניס לבית שמש בשנת 1951 וגרו על יד קופ"ח הישנה ברחוב דם המכבים. הקימו בית והביאו 10 ילדים טובים ומחונכים. אבא היה אדם מאד ביישן ובעיקר ענו וצנוע. רבים מתושבי בית שמש מכירים אותו עוד מהתקופה שהוא שימש כשוער 'הפועל בית שמש'.

עבד כפועל בניין רוב חייו. לאחר מכן פרש לגימלאות וישב בבית כמו כולם.

הוא מאד אהב לשתות בירה 'נשר' ולא היה יום בחייו שלא הקפיד על המנהג.

הוא נהג לאכול את ארוחותיו מאד לאט, לפעמים אפילו שעתיים, עם הכוסית ערק הקבועה ובקבוק הבירה. הייתה לו סובלנות גדולה מאד.

אני ליוויתי אותו קרוב מאד, אני ואחותי ריקי עם אחי אלי. לכל אחד הייתה משימה קבועה.

הוא לא היה חולה בכלל. כאבה לו הבטן והרופא המליץ לקחת אותו לבית החולים ביום ראשון בערב. ביום שלישי בבוקר שוחחתי איתו בטלפון, והוא דיבר כרגיל. בסביבות עשר וחצי בבוקר הייתי מאד עמוס, ופתאום אחי מתקשר. הוא היה בלחץ וצעק אליי: "מה לא שמעת? אבא נפטר". הרגשתי שעולמי חרב עליי.

לא היה לו כלום. לא סבל משום דבר אף פעם. הייתי מאד קשור אליו. קונה לו כל מה שהיה צריך. ואחותי מאופקים הייתה מבשלת לו את המטעמים שאהב.

הוא היה פעיל במועדון הקשיש, ועבורו זה היה עולם ומלואו.

אנחנו משפחה מאד מלוכדת וכולנו תמכנו בו ועזרנו לו מכל הלב. לא החסרנו ממנו כלום וכל אחד מאיתנו תרם את חלקו ברוחב לב.

אני רוצה לומר תודה רבה גדולה מאד לכל בית שמש שדאגו לנו במהלך השבעה. מאות אנשים עשו כבוד לאבא. כל מי שהגיע אמר עליו שהיה צדיק גמור. יהיה לי קשה מאד בלעדיו".

;feature=youtu.be

 

הבת – ריקי אפרים:

"אבא היה אדם מאד מיוחד, נדיב ורחמן. גם הנכדים מאד אהבו אותו. הוא מעולם לא התערב לאיש בחיים, רק דאג שלכולם יהיה טוב. במהלך השבעה שמענו עליו המון סיפורים שהוא נתן ותרם המון בסתר. השכנה סיפרה לי במהלך השבעה שביום חמישי האחרון לפני מותו הוא אמר לה שהוא סולח לכולם ואוהב את כולם. כאילו שהוא הרגיש שהוא עומד ללכת לעולמו.

אבא יחסר לכולנו מאד, הפרידה ממנו מאד קשה לכולנו".