סיכום סיור מציעים וקבלנים לשכונת 'נווה שמיר'

 

חגי רזניק מנכ"ל משרד השיכון:

"אני נרגש להיות כאן היום, שר השיכון יואב גלנט ואנוכי מתכוונים ללוות את הפרויקט באופן אישי ומעשי"

משה אבוטבול רה"ע:

"זה יום חג עבור כולנו נווה שמיר תבנה כשכונה ייעודית למגזר הכללי תוך התאמה מובהקת לצרכי המגזר כמו: בניינים רבי קומות, קאנטרי קלאב, מועדוני נוער, מגרשי ספורט ועוד."

משה שטרית סגן רה"ע:

"התפתחות העיר לא חייבת לעבוד בשיטת אחד על חשבון השני, ההיפך, התפתחות בשיתוף ובבניה הדדית יש בה פוטנציאל רב לבנות את בית שמש כעיר איתנה, מחברת ומתקדמת במשפחת הערים."

 

הבוקר (יום ה') התקיים סיור מציעים וקבלנים לשכונת נווה שמיר. בשונה מסיורים קודמים הסיור היה מושקע במיוחד. על הגבעה שמשקיפה לשכונה הוצב אוהל גדול, ממוזג כולל כיבוד עשיר ובמה מקושטת פרחים יפים. בין הקבלנים הסתובב מנכ"ל משרד השיכון חגי רזניק שהרגיש לגמרי בבית כמחותן ראשי. לסיור הגיעו אנשי המקצוע הרלוונטיים, משה מרחביה מנהל מחוז ירושלים במשרד השיכון וקבלנים רבים. לדברי דוברת המשרד נרשמו כ- 187 קבלנים-מציעים.

את המעמד החגיגי כבדו רה"ע משה אבוטבול, שלום אדרי ומשה שטרית כמי שעמלו רבות בכדי שמעמד זה יתקיים, חיים בן מרגי ומנשה אליאס. בלטו בהעדרם שאר חברי מועצת העיר ומשה מונטג הממונה על ההנדסה (שחוזר היום מחו"ל) ובכירי האגף(?!)

חגי רזניק מנכ"ל מ. השיכון היה ראשון הדוברים: "אני נרגש להיות כאן היום, שר השיכון יואב גלנט ואנוכי מתכוונים ללוות את הפרויקט באופן אישי ומעשי ומחויבים לו על כ התמהיל. אני מרגיש כי אנו חווים את יריית הפתיחה למהפכה במתחם האטרקטיבי של שכונת נווה שמיר בו יבנו מגדלים בין 10 קומות, שטחים ציבוריים, קאנטרי, מגרשי ספורט וכל מה שנדרש לאיכות חיים. לא בכדי קמפיין הפרסום והמיתוג: 'לגור קרוב לטבע, לגור קרוב לעיר' זו לא סתם אמירה השכונה ממוקמת באזור מדהים לרגע אפשר להתבלבל ולחשוב שאנו נמצאים בחו"ל.  היום כולם יקבלו את כל המידע הנדרש אנשי המקצוע יענו על שאלות. אני מודה לשותפים שלנו חברינו רה"ע משה אבוטבול ולמשה שטרית ושלום אדרי. אני מודה לכל הקבלנים והמציעים שהגיעו מאחל כנס פורה - היו ברוכים."

משה אבוטבול רה"ע: "ברוכים הבאים אני שמח לראות את כולכם כי אנחנו הולכים להיות שותפים לדרך, אני שמח שהשם נווה שמיר הולם את המקום. זה יום חג עבור כולנו השקענו רבות בכדי להגיע למעמד זה לבניית שכונה עבור הציבור הכללי. אציין, כי במהלך התהליך רבים הרימו גבה ושאלו "וגר זאב עם כבש"? ביחד בדם וביזע הגענו למעמד זה בו תבנה שכונה ייעודית למגזר הכללי תוך התאמה מובהקת לצרכי המגזר כמו: בניינים רבי קומות, קאנטרי קלאב, מועדוני נוער, מגרשי ספורט ועוד. בנוסף, לכביש גישה נפרד והפרדה בין השכונות לפי צו אמונה של כל מגזר ומגזר. חבריי ושותפיי לקואליציה סיעת הליכוד אף הטמיעו את בניית השכונה בהסכם קואליציוני ארצי. מיתוג ושיווק השכונה תואם את הצרכים. אני שמח ומברך על העובדה שכביש 38 החדש מקל על הכניסה והיציאה מהעיר בהמשך יוסדר השלב השני של הכביש. הנוף המדהים שמשתף מכאן של תמונות גלויות. אשמח שתסייעו לנו לשווק את השכונה ואני מתחייב כרה"ע לסייע לכם בבירוקרטיה. אני מאחל לנו שותפות פורייה ומוצלחת. אני חב תודה גדולה לרוה"מ בנימין נתניהו שבית שמש קרובה לליבו, לשר השיכון יואב גלנט ומנכ"ל משרדו חגי רזניק שנחשבים כבני בית בעיר, מודה לשר האוצר, שר הכלכלה, לשר התחבורה ולשר הפנים שמסייעים לעיר רבות. וחובת תודה מיוחדת לשותפיי סגני משה שטרית ושלום אדרי על ההשקעה הגדולה והמבורכת."  

ניכר היה על רה"ע אבוטבול כי התרגש מאוד מעצם המעמד.

משה שטרית, סגן רה"ע:

"לפני שנתיים התחלנו בסיעת הליכוד לעבוד על תכנית שונה בנוף של בית שמש. הקמת שכונת ענק שתיתן מענה לציבור שלא זכה לבניה בהיקפים כאלה בשנים האחרונות. הצלחנו להכניס את בית שמש להסכם הקואליציוני הארצי בין סיעת הליכוד וכולנו. העיר היחידה בישראל שזכתה להתייחסות בהסכם ועיקר ההתייחסות הייתה לעניין הבניה - בניה לכל המגזרים.

לפני כשנה נכנסנו לקואליציה העירונית. הצגנו את חשיבות הפרויקט בעיני הציבור שלנו בהנהלת העיר וזכינו להבנה וקבלה. מנקודת מבטנו - כל הצדדים יכולים ליהנות. התפתחות העיר לא חייבת לעבוד בשיטת אחד על חשבון השני, ההיפך, התפתחות בשיתוף ובבניה הדדית יש בה פוטנציאל רב לבנות את בית שמש שלנו כעיר איתנה, מחברת ומתקדמת במשפחת הערים. לצד הפעולות למען פרויקט בניה חשוב זה ניגשנו לתחומים חשובים ונוספים כמו: תרבות, תשתיות וחינוך במבט מערכתי כולל למען כלל תושבי  העיר. המסר שלנו הוא אחדות.

יש ביקוש לשכונה זו. פניותיהם הרבות של משפחות צעירות בפרויקט היא ההוכחה לכך. העובדה שבכל המחוז לא נבנית שכונת ענק לציבור הציוני היא בוודאי גורם מסייע. הכביש המהיר הצמוד לשכונה, המרחקים הקצרים לירושלים ותל אביב, הנופים והגישה הנפרדת והכול באזורי הביקוש של ישראל- כולם חשובים להצלחה.

אך כמו תמיד בפרויקטים מעין אלו מה שיעניין אתכם הקבלנים ובוודאי את ציבור הרוכשים זה הכדאיות הכלכלית. רווח מול הפסד. אף אחד לא רוצה להיכנס להרפתקה כלכלית תוך סיכון גבוה. לשם כך, משרד השיכון טרח והעניק סובסידיה גבוהה במיוחד למחירי הפיתוח. משרד השיכון והעומד בראשו לא חוששים לומר בקול רם וברור שהפרויקט הזה נמצא בעדיפות עליונה עבורם, הן בהיבט הסבסוד והקמפיין השיווקי שלא ניתן היה להתעלם ממנו, ובהיבט ליווי אישי של הפרויקט כנתון חשוב ומעודד.

בראש ובראשונה אני רוצה להודות לשר השיכון יואב גלנט, השר גלנט הוכיח עצמו כידיד אמת של העיר ותושביה. פרויקט נווה שמיר רשום על שמו. אני רוצה להודות לאנשיו ובראשם למנכ"ל המשרד היקר חברי ורעי חגי רזניק, שאצלו פגישות בחצות הליל הם חלק מהלו"ז, ובוודאי לא מצטרף לכל סיור קבלנים עניין שממחיש את חשיבות הפרויקט בעיניו. תודה רבה חגי. לשר אלי כהן, סגן השר ז'קי לוי וח"כ דודי אמסלם שדחפו מאחורי הקלעים לקיום הפרויקט, לרה"ע משה אבוטבול שמעל לכל במה אומר באופן ברור ובהיר עד כמה הפרויקט חשוב לו ולעיר, ולממונה על התכנון והבניה משה מונטג, על התמיכה. פעילותכם למען הפרויקט לא נעלמה מעינינו. ואחרון, מי שנושם בית שמש 24/7 ויחד כיתתנו רגליים בשעות לא שעות בין ח"כ לשר, פקיד אחד למשנהו הכול בכדי לקדם את בניית השכונה, ידידי ושותפי הממונה על העיר הוותיקה - שלום אדרי.

קבלנים יקרים, אתם עוסקים במצווה חשובה של בניין הארץ. תנו לי להציע לכם לקחת חלק גם במאמץ לא פחות חשוב: איחוי קרעים ושמירה על אחדות ישראל. פעלנו רבות כדי לתת לכם תנאים אידאלים. מכיוון שנוה שמיר זה לא רק סוגיה מקומית, זה מבחן לאומי עם חשיבות והשלכות על עתידה של מדינת ישראל. עד כדי כך. תודה רבה ובהצלחה לכולנו."

לאחר הדברים אנשי המקצוע במשרד השיכון העבירו את מלוא האינפורמציה הרלוונטית עבור הקבלנים המציעים. בסיום הקבלנים שאלו שאלות וקיבלו מענה מאנשי המקצוע.

בסיום הכינוס רה"ע אמר לקבלנים "כעובדה 50% מתושבי העיר משתייך לציבור הכללי חשוב לנו שציבור זה יקבל את המיטב בדמות השכונה, אני קורא לכם להשתתף בבניית השכונה עבור ציבור זה ובכך להפוך לשותפים שלנו. אוסיף ואומר "אל תגידו יום יבוא, הביאו את היום.."

בסיום הכינוס אמר שלום אדרי: "סיעתי ואנוכי עשינו את הבלתי אפשרי לאפשרי בכדי שיום זה יתקיים ויצא לפועל, אני חייב לומר כי התהליך היה מפרך וארוך, הבאנו את הסוס לשוקט כל שנותר לנו לאחל שאכן תושבי העיר ומחוצה לה ירכשו דירות בפרויקט יפה זה."

כעובדה, לקחו בסיור מציעים וקבלנים רבים, אפשר היה להבחין כי קבלנים רבים התעניינו בפרויקט ומרביתם התרשמו מהמיקום היפה. הארגון והכינוס התקיימו באופן מכובד ומוצלח ביותר. נקווה כי בהקדם יצא פרויקט בניית שכונת נווה שמיר לפועל - עבור הציבור הכללי שירכוש שם דירות.