עדי דוד בת ה-30 תמיד ידעה שהיא אוהבת אסתטיקה ואמנות, אשת המחשבים, הסטודנטית למדעי המחשב באוניברסיטה העברית, אופה בזמנה הפנוי עוגות יצירתיות, מושקעות, מעוררות תיאבון וכלל לא פשוטות להכנה. בין אם מדובר באפיית עוגות או ביצירה, זה מדבר אליה.

היא אחת מבין 4 אחים ובת למשפחה מבית שמש, היא בוגרת ז'בוטינסקי ולאחריו עברה לסיים את לימודיה התיכוניים בבית הספר 'בויאר' בירושלים, שבו גם התחנכה בפנימיה של בית הספר.

עדי ובני משפחתה

מה גרם לך לבחור ללמוד בבית ספר מחוץ לעיר ולגור בפנימיה?

"'בויאר' נחשב אז לבית ספר מצויין, מאוד רציתי להתנסות בחווית הלימודים שם".

איך זה לגדול בפנימיה, רחוק מהבית?

"חוויה מעצבת אישיות ללא ספק, ובהחלט אפשר לומר שזו אחת מההחלטות הטובות שקיבלתי בחיי. הכרתי אנשים חדשים שדחפו אותי ואת היכולות שלי קדימה, הייתי עצמאית, למדתי דברים חדשים על עצמי ובכלל ומדובר בחוויה מאוד משמעותית עבורי, אני חושבת שתמיד חשוב להיות בסביבה מאתגרת שדחופת אותנו קדימה, ו'בויאר' הוא בהחלט מקום שעושה את זה".

עדי סיימה את לימודי התיכון בהצלחה והתגייסה באופן טבעי, למודיעין ליחידה הידועה 8200. 

תמיד ידעת שאת אוהבת מחשבים?

"כן, אבל זה גם נכון לומר שתמיד נעתי בין שני העולמות - אמנות ומחשבים. אני מאוד אוהבת דברים יפים, מושקעים ויצירתיים".

בסופו של דבר לאחר השירות הצבאי, בחרת ללמוד מדעי המחשב באוניברסיטה העברית ולא ללכת ללמוד תחום אמנותי כלשהו.

"נכון, כי ידעתי שאני טובה בזה ואוהת את זה, שמדובר בתחום רווחי ועשיר בידע ואפשרויות, ידעתי שאני ממשיכה בתחום שאני כבר מכירה".

למה בחרת ללמוד דווקא בעברית?

"כשהתקבלתי ללימודים, האוניברסיטה העברית הייתה ממוקמת במדרג במקום השני הכי טוב בארץ, ורציתי להיות חלק מזה, והיא גם ממוקמת יחסית קרוב הביתה".

איך העוגות נכנסו לחייך?

"הבית שלי תמיד היה מלא באפיה, אין שבת שאין בה לפחות שתי עוגות מסוגים שונים, אמא שלי תמיד אפתה ותמיד הייתה משלבת אותנו באפייה - אפילו אם היה מדובר במשימות פשוטות כמו להוסיף ביסקוויטים על עוגה, ואני חושבת שבלי שום קשר זה מאוד חשוב לתת לילדים לקחת חלק, זה ממש זיכרון ילדות מתוק תרתי משמע עבורי".

מתוקים מעשה ידיה

איך למדת לאפות?

"גם מאמא, אבל גם מהפייסבוק, ובכלל מהרשתות החברתיות. אני עוקבת באדיקות אחרי אנשי מקצוע ובהתחלה הייתי מתנסה המון, כי כמובן ששום דבר לא יוצא מושלם בהתחלה, ולוקח זמן עד שהתוצאה תואמת למתכון, אבל לא ויתרתי וגם בחרתי ללכת לסדנאות מיוחדות, כמו סדנת עוגות ראווה, אני תמיד לומדת וחוקרת ומתנסה ואוהבת מתכונים חדשים ומאתגרים".

בימים אלו דוד חושבת על התחלה של תוספת חדשה לחייה - מכירה של העוגות המיוחדות שלה

מה הוביל אותך לקבל את ההחלטה הזו?

"הסביבה שלי, כולם שכנעו אותי שכדאי, אנשים כל הזמן מבקשים ממני מתכונים ושאכין עבורם עוגות. בהתחלה חששתי כי אני עדיין סטודנטית וגם פחדתי שזה יוריד לי את ההנאה מאפיה, אבל אני חושבת שזו הזדמנות טובה וכיפית להינות מהתחביב שלי".

איזה עוגות מבקשים ממך?

"יש עכשיו עוגה טרנדית מאוד - בצק שקדים עם קרם פטיסייר ופירות ופרחים שכולם רוצים, שגם פרסמתי את המתכון שלה שלב אחרי שלב בפייסבוק שלי, זו עוגה מבוקשת מאוד כרגע".

עוגת הפירות הטרנדית שכולם מבקשים

מה את הכי אוהבת להכין?

"מתכונים חדשים! דברים שאני לא מכירה עדיין שמאתגרים אותי, אין שבת אחת שאין בה עוגה חדשה למעט מקרים שבהם מבקשים ממני דברים מוכרים - תמיד תמיד תהיה עוגה אחת חדשה".

חשבת ללכת לתכנית ריאלטי שעוסקת בנושא?

"לא ממש, כי אני חושבת שמי שרוצה ללכת לתכניות האלה מחפש להיות אדם מוכר וזה לא הכיוון שלי".

מי מאנשי המקצוע המוכרים משפיע עלייך? ממי את שואבת השראה?

"מבלוגים כמו 'עוגיונט' למשל,'המתוקים שלי', 'פירורים' וכו', וכמובן עמודי אינסטגרם מעוררי השראה מהעולם, הם מייצרים מתכונים מוקפדים ומיוחדים שאני תמיד שמחה לראות וזה מפתח את היצירתיות".

סידור פרחים של עדי 

מה חסר מבחינתך בארץ בתחום הזה?

"אני לא חושבת שחסר משהו כמו שהתקנות על אופים הן מיושנות ומסובכות מאוד. אם את רוצה לאפות עוגה ולמכור אותה, את צריכה לעמוד בכל מיני קריטריונים מאוד סבוכים עד שכמעט ולא ניתן להצליח למכור עוגה אחת בודדה, יצרנים קטנים לא מצליחים. החוקים מיושנים מאוד וממש בימים אלו מתחילה מחאה די גדולה שקשורה בנושא הזה".

איפה נראה אותך בעוד חמש שנים?

"אין לדעת...השמיים הם הגבול מבחינתי, והכל פתוח..אולי עוד אלמד אני בעיקר מקווה ושואפת להיות מאושרת בין אם זה במחשבים או בעוגות".