הועידה השמינית של תנועת 'המחנות העולים' תיערך בשבוע הבא בחיפה בהשתתפות עשרות חניכים מהמועצה האזורית מטה יהודה שייקחו חלק בוועידה שעיקרה גיבוש מסמך שיעסוק בייעוד התנועה בשנת ה-90 לפעילותה.

חניכי השכבה הבוגרת ממטה יהודה יגיעו לוועידה עם סיום הקורסים וההכשרות השונות בהדרכה. כאמור, הועידה תעסוק ב'ייעוד תנועת הנוער' בעקבות תהליך שהתקיים בשנה החולפת וכלל פעולות בנושא שוויון ערך האדם, הקשר של התנועה עם החברה הישראלית ודמות חבר התנועה. לאור הפעילות נכתבה טיוטת 'ייעוד התנועה' לאחר שכל חברי התנועה ציינו את הערותיהם והאופן בו היו רוצים לראות את ייעודה של תנועת 'המחנות העולים'. בוועידה בחיפה יוצג לראשונה המסמך המגובש ויתקיים מופע גדול של חניכים מכל רחבי הארץ. בשנה הבאה ייערך מושב ב' של הוועידה שיעסוק ביישום הפרקטי של החלטות הועידה הנוכחית.

קודם לוועידת הבוגרים התקיימה לראשונה בשבוע שעבר ועידת קיץ לחניכי שכבות ד'-ו'. הוועידה נערכה במשך יומיים וכללה הפנינג ביער 'בראשית' עם קיר טיפוס, אומגה ועמדות יצירה, ושיח באוהל הדמוקרטי. ביומה השני של הועידה יצאו החניכים לטיול לצד הירקון וסיימו בטקס וב'קריאת התנועה'.

"בתנועת 'המחנות העולים' במטה יהודה פעילים 200 חניכים בסניפים בשורש, צובה, נתיב הל"ה ומעלה החמישה", מסרה גפן שפירו, רכזת התנועה במועצה. "עשרות מדריכים בוגרים מסיימים השבוע את הקורסים וההכשרות ויוצאים לחיפה לתרום את חלקם המשמעותי ולהשפיע פעילות התנועה בשנים הבאות".

אירועי הקיץ של חניכי התנועה ממטה יהודה החלו בסוף חודש יוני, בטיול המשולב של חניכי שכבות ז'-ח' לאזור הכנרת. הטיול שילב פעילות מים בכנרת ובנחלי האזור עם עבודה ופילוס שבילים ב'סובב כנרת', תחת המסר נחלת הכלל ועזרה לזולת.

השבוע התקיים ביער 'לביא' קורס מד"צים (מדריכים צעירים) לבוגרי כיתות ט'. בקורס עוברים המשתתפים הכשרה להדרכה בכלל והדרכה בטיול בפרט תוך התנסות בפועל, ומשוחחים על מהות ההדרכה, ההשפעה על הקהילה והחברה והחינוך כתיקון עולם.

ביום רביעי התקיימו שני קורסים לבוגרי שכבות י'-י"א. בוגרי י'

השתתפו בקורס 'לב התנועה' כחלק מההכשרה כמדריכים זו השנה השנייה ולקיחת אחריות על המחנה (הסניף) והפיכתם לשכבה מובילה בתנועה.

בוגרי שכבת י"א השתתפו בקורס שביעיות, הפותח תהליך לקראת החלוקה לגרעינים בכיתה י"ב וההכנה לשנת השירות. בקורס הושם דגש על תכנים של חברה, קבוצה, הבחירה  להפוך למחנכים ולהיות שותפים בתיקון החברה.

"תנועת 'המחנות העולים' במטה יהודה מעודדת את בני הנוער לקחת חלק בפעילות משמעותית ולהשפיע על פני הקהילה והחברה", מסכמת שרון כץ, מנהלת מחלקת נוער במטה יהודה. "ברחבי המועצה פועלות מספר תנועות נוער שתורמות רבות למילוי שעות הפנאי בתכנים חיוביים ובגיבוש מנהיגות צעירה בעשרות יישובים".