12-13 ביולי, במיני ישראל, מטה יהודה

בין הדוכנים ניתן יהיה למצוא גם בירת חיטה ורימונים, בירה מעושנת ועוד הפתעות

פסטיבל בירה כפרית במטה יהודה, חוזר להציע לחובבי הבירה מכל הארץ היכרות עם 6 מבשלות הבירה של האזור, לצד מבשלות אורחות נבחרות, הופעות מוסיקה, מגוון מטעמים ועוד.

אזור מטה יהודה הפך בשנים האחרונות למעצמת בירה אזורית, ואף לתופעה כלכלית-חברתית, לאחר שהתרכזו בו מספר 'משוגעים לדבר' שהתאהבו בייצור בירה, פתחו מבשלות בוטיק ביתיות ומציעים עושר גדול של טעמים וסגנונות ייצור במבשלות הביתיות. כולם התחילו 'בקטנה', בחצר הבית, ואט אט התפתחו למרכזי מבקרים קטנים ולמקומות בילוי המאפשרים מפגשים נעימים עם היצרנים המארחים בחצר ביתם. חלקם כבר הספיקו לגרוף מדליות מקומיות ובינלאומיות על הבירות שהם מייצרים.

הפסטיבל יתקיים בתאריכים 12-13 ביולי, במיני ישראל, ובין המבשלות המציגות יהיה ניתן למצוא דוכנים של מבשלות הבירה המקומיות במטה יהודה: מבשלת פפו, מבשלת שריגים, מבשלת שפירא, מבשלת השחר, מבשלת מוסקו ומבשלת באסטרס סיידר. לצידן יציגו גם מבשלות אורחות נבחרות מרחבי הארץ.

במהלך הפסטיבל יהיה ניתן להכיר גם את הבירות הוותיקות והמוצלחות של המבשלות השונות, לצד מספר בירות חדשות ומסקרנות במיוחד. מבשלת השחר יציגו את בירת יעל - בירת חיטה ורימונים בעלת צבע וטעם שעוד לא מכירים, מבשלת מוסקו יציגו לראשונה את הבירה המעושנת החדשה שלהם, מבשלת שפירא יציעו לטעימה את בירת ה-ipa החדשה שלהם - שפירא ipa simcoe 2017, מבשלת שריגים ישיקו את בירת הקיץ החדשה שלהם ועוד.

מבשלות הבירה מזמינות את חובבי הבירה להגיע ישירות למבשלות עצמן במהלך כל השנה, ממש בחצר הבית, לחוויית מפגש בלתי אמצעי עם יזמי הבוטיק, אוהבי הבירה, לטעום, לשוחח עם היצרנים, ללמוד מקרוב על תהליכי הייצור ולחוות מעט מעושר הטעמים שמציעות המבשלות.

כמו כן ניתן ליהנות מאטרקציות רבות באזור, לתאם ביקור בבתי האמנים של מטה יהודה, להזמין מקומות ולאכול בבתי הבשלנים ולשלב ביקור ביקבי מטה יהודה.

פסטיבל בירה כפרית 2017, ימים רביעי וחמישי 12-13 ביולי, במיני ישראל כניסה בין השעות 18:30-23:00. מחיר: 38 ₪ כולל כוס מתנה, ושובר לשתי טעימות. טעימה נוספת - שליש ב-15 ש"ח.