לפני שאתם ניגשים לנסות לתבוע פיצויים תאונת עבודה, חשוב מאוד לדעת את משמעות הדברים. אז למה אנשים נוהרים להשיג פיצויים תאונת עבודה המתרחשת בהפתעה גמורה? קודם בואו ננסה להבין את המשמעות. בהגדרה הפשוטה, אדם שנפגע במסגרת מקום עבודתו או עקב עבודתו נקרא מוכר במסגרת תאונות העבודה. נכון להיום יש אפילו לא מעט הרחבות וגם אדם שהיה בדרך לעבודה נחשב לנפגע תאונות עבודה הזכאי לפיצוי. אפילו אם יצא להפסקת אוכל, נחשב הדבר לדרישת פיצוי גם אם הדבר לא התרחש בתוך המפעל או המשרד אליו משתייך העובד.

את מי תובעים?

אז הכי חכם זה לפנות אל המוסד לביטוח הלאומי, להשיג פיצויים כתוצאה מתאונת עבודה ולבדוק מה הזכויות שלכם בפועל. אם חלילה התרחשה תאונת עבודה הקשורה ברכב, הכללים ישתנו ויהיה נדרש לתבוע את תעודת החובה על פי חוקי פלתד (נפגעי תאונות דרכים). מאידך, אם מדובר בתאונה שארעה במסגרת העבודה בעקבות רשלנות של העובד או המעביד, התביעה תוגש דרך חברת הביטוח.

כמה פיצויים ניתן לקבל כתוצאה מתאונת עבודה?

מיותר לציין כי בשלב הראשון אי אפשר לדעת את גובה הפיצויים, הרבה לפני שאתם פונים לבד או באמצעות עורך דין כדי להשיג פיצויים מתאונת עבודה קחו בחשבון כי לא ניתן להעריך את הפיצוי. כל מקרה לגופו, סכום פיצוי תלוי בלא מעט מרכיבים המורכבים לא פעם מהחזר הוצאות, הפסדים , הפסד שכר, הוצאות רפואיות והרשימה עוד ארוכה. בסיכום דבר, חשוב מאוד לדעת כי הסכום אשר יתקבל מהמוסד לביטוח הלאומי יקוזז מסכום הפיצויים אשר יפסקו במסגרת התביעה שתוגש דרך חברת הביטוח- כאמור, אין כפל ביטוח.

מה הכי חשוב לעשות לפני מועד ההגשה?

הדבר הראשון החשוב ביותר הינו הודעה על המקרה, להגיע לבית חולים או אפילו להתקשר למקום העבודה ושם למעשה יעדכנו את הנוגעים בדבר. כך למעשה יעביר לכם המעביד טופס מתאים שיעניק לכם אפשרות לקבל טיפול רפואי שיהיה כמובן מתועד. אם היו עדי ראייה במקרה, חשוב שגם שמותיהם יוזכרו- זה יעזור מאוד להמשך מהלך התביעה. כמו כן, יש לשמור את המסמכים וגם את הקבלות כדי לקבל החזרים בהתאם. כמו כן, אין להעלים שום מידע לרבות כאבים או תרחישים אחרים שנגרמו תוך כדי. את המסמכים מגישים במלואם וכמובן לא יזיק להתייעץ עם עורך דין בשלב מוקדם על מנת שזה יעניק ייעוץ הולם וישיג עבורכם את הפיצוי הראוי שנגרם לכם כתוצאה מתאונת עבודה.