ביג מרכזי קניות, החלה בפתרון מקיף לבעיית החניה במרכזי ביג בית שמש. במסגרת זו יחלו לפעול במרכזים סידורי חנייה מוסדרים, זאת כדי להבטיח לבאי הקניונים חניה נוחה ונגישה. 

להחלטה על הסדרת החנייה והפעלת חנייה בתשלום, קדמו פניות חוזרות של לקוחות על מצוקת חנייה, הנובעת מחניית באי הרכבת בחניוני ביג למשך ימים שלמים , דבר שיוצר עומס רב ומצוקת חנייה לבאי הקניון והמרכז.

כידוע, מרכזי הקניות של BIG בית שמש ממוקמים בסמוך לתחנת הרכבת ובאופן טבעי קרבה זו גורמת לאנשים אשר משתמשים ברכבת להחנות את כלי הרכב בחניון המרכז למשך שעות רבות במהלך היום מה שפוגע ישירות ברווחת לקוחות המרכזים, להם החנייה מיועדת. החניונים הנם ללא תשלום מה שמאוד נוח לבאי הרכבת לחנות את הרכב לצורך נסיעה ברכבת.

העומס בחנייה פוגע ברווחת לקוחות המרכזים ועל מנת לצמצם את תופעת הרכבים החונים של באי הרכבת, תוטמע מערכת חנייה שתאפשר חנייה חינם עד שלוש שעות.  לאחר שלוש שעות המערכת תתחיל לגבות תשלום על החנייה בכדי לייצר מצב בו לא יהיה כלכלי לבאי הרכבת להחנות את הרכב בחניוני מרכזי ביג. בעקבות מהלך זה, לקוחות מרכזי ביג ייהנו ממתחם חנייה מרווח יותר. 


לדברי הילה נוי, מנהלת שיווק ארצית – קבוצת ביג: לאורך השנים ניסינו לנקוט בפעולות שונות על מנת לצמצם את תופעת הרכבים החונים שאינם לקוחות המרכזים ופוגעים ברווחתם של לקוחותינו אך זאת ללא הצלחה, אנו מבינים שזה נוח לבאי הרכבת אך בסופו של דבר אנו מחויבים ללקוחות המרכזים. מרכזי ביג מעניקים חוויית קנייה מיוחדת ומהנה אך חלק חשוב בחוויה זו היא חנייה במרכז ולכן, על מנת לתת מענה ללקוחותינו, החלטנו להגביל את החנייה ללא תשלום לטווח של 3 שעות, שלאחר בדיקה פנימית שלנו, זה הממוצע שהלקוח שוהה במרכז וכך לא אמור לשלם על חנייה עם יותר אפשרויות חנייה.


להלן פירוט התשלום:
שלוש שעות ראשונות חינם. החל מהשעה הרביעית על כל 15 דק' נגבה 5 ₪ כך שכל שעה מלאה תעלה 20 ₪. עד מקסימום של 80 ₪ ליום חניה.