רון אזולאי וישראל אלפסי, הצמד שעומד מאחורי 'היוצרים', צמד מוזיקלי מתחיל ונוסק מבית שמש, עורכים את הראיון בדרך לעוד הופעה מוצלחת. גם הפעם, הם אומרים, לא ינוחו עד שכל הקהל ישמח ויהיה שמח ומרוצה. האופי הנגיש של השניים הופך את הכוונות הטובות לפשוטות יחסית לביצוע:  "התפקיד שלנו הוא לשמח את כולם, מהסבתא ועד בן הדוד הצעיר – כולם מבחינתנו צריכים לסיים את האירוע בוואו"

אזולאי ואלפסי, שניהם בני 27, מתגוררים בבית שמש מילדות, בוגרי תיכון 'פירסט', חברו רק לאחרונה לעבודה משותפת. אחרי שנים בזירה העצמאית ובעקבות הזדמנות יחידה ולא צפויה להופיע יחד בבר המצווה של אחיו של ישראל, החלו לעבוד יחד כצמד. מסתמן כי להישאר במקום אחד לאורך זמן הוא הדבר האחרון שמאפיין אותם, ומכאן הדרך למעלה ברורה מבחינתם.

איך בכלל מצאתם את עצמכם עוסקים במוזיקה?

רון: "זה היה החלום שלנו עוד מכיתה ו', תמיד אהבנו מוזיקה וידענו שזה מה שנרצה לעשות, תמיד גם חלמנו לעבוד יחד, החיים לקחו אותנו לדרך עצמאית ונפרדת".

מה גרם לאיחוד המחודש שלכם?

ישראל: "שנינו עבדנו כעצמאיים שנים ארוכות, לפני כחצי שנה הגענו שנינו לצומת דרכים בחיים, למקום שבו היינו צריכים לחשוב מחדש על המסלול, כל אחד מאיתנו רצה להתפתח. חגגנו בר מצווה לאחי, ושנינו הגענו כמובן ובהזדמנות נדירה עלינו שנינו להופיע, התגובות היו מדהימות אי אפשר היה להתעלם מהעובדה המאוד ברורה שיחד יצרנו משהו חדש ומאוד מיוחד"

רון: "שנינו התפתחנו על במות קודם לכן בנפרד, ישראל למד מוזיקה, שלוש שנים ב'מיוזיק' בתל אביב, אני עבדתי המון, אבל פתאום כשהופענו יחד – קרה משהו, זה היה ברור שהחלום הישן שלנו להופיע יחד ולשתף פעולה, מתגבש ומתחיל להתגשם, החיבור המשותף היה טבעי ומיוחד"

מה מאפיין אתכם כצמד?

רון: "הגישה לפני הכל, אנחנו מגיעים להרים את האירוע, לא מספק אותנו שכולם רוקדים ושמחים, אנחנו שם כדי להפוך את החוויה המוזיקלית לבלתי נשכחת, הלקוחות שלנו הופכים למשפחה כי זו הגישה, בראש הרשימה אנחנו שמים את שביעות הרצון של החוגגים, וגם ההופעה אנחנו נוכחים ולא רק מנגנים מוזיקה משובחת, תמיד נרים את הזוג נדאג להופעה עצמה ולנוכחות שלנו"

ישראל: "יש הרבה מאוד אנשים שעושים עבודה מעולה, שיכולים לבנות את התמהיל הנכון לכל אירוע, אנחנו שמים דגש על חיבורים מקוריים משלנו, על עבודה באולפן שלנו על חומרים משלנו שיראו אור בעתיד, אנחנו תמיד מסתכלים קדימה"

אם היום אפשר להגיד שאירועי שמחות זו העבודה המרכזית, יהיה נכון לצפות לכם על הבמות הגדולות של הפסטיבלים והמסיבות בעתיד?

ישראל: "בהחלט, אנחנו מסתכלים קדימה תמיד מתחדשים, תמיד עם היד על הדופק המטרה כרגע היא להצליח בעולם החתונות האירועים, ולהמשיך להתקדם כל הזמן"

מדובר בצמד עסוק וכאן טמון סוד ההצלחה, הם עובדים על חומרים יחודיים ושואפים לאלבום שיראה אור המורכב ממוזיקה שהם שוקדים עליה באולפן הביתי, לצד הופעות מוצלחות הגורפות אינספור לקוחות חוזרים.

לדי ג'ייז יש תדמית קצת מרוחקת, סנובית ובררנית אפילו, כמה זה נכון להגיד את זה עליכם?

רון: "אין כזה דבר, אנחנו בני אדם ולעולם לא נזלזל במי שעומד מולנו, אתה יכול להיות יותר טוב ממני ואני אפילו לא אדע את זה, מי אני שאזלזל? תמיד נכבד את כולם ותמיד נגיע להופיע איפה שירצו"

ישראל: "לעולם לא נסרב לאירוע מתוך זלזול בקהל, אנחנו באים להפוך אנשים לשמחים לתת להם הפוגה מחיי היום יום, לרקוד להשתחרר, מילד בן 10 עד קשישים, מי שמזלזל לא מבין את המטרה של המוזיקה ומה היא באה לעשות לאנשים"

איך מצליחים לבנות מוזיקה לאירוע שתרצה את כולם מהסבתא שרוצה מרוקאית ועד הנערה שמתעקשת על סטטיק ובן אל?

רון: "זו שאלה מצויינת כי זה אכן אתגר גדול, אבל זו גם החוכמה ואם אתה טוב אז אתה תדע להשקיע בחיבורים בין הסגנונות, בסופו של דבר אי אפשר לרצות את כל העולם כי תמיד יהיה דוד שירצה לשמוע יוונית 4 שעות ברצף, זה ברור, אבל כל עוד דואגים ליצור רצף טוב שמשלב בין כל העולמות ונותן לכל אחד בקהל את הכיף שלו, הכל בסדר"

ישראל: "הדגש אצלנו זה החומרים המקוריים שלנו שמחברים בין טרק לטרק, תמיד נגיע עם גישה חיובית וחיוך לבקשות של הקהל"

דיברנו קצת על המוזיקה המקורית שאתם יוצרים, מה ההשפעות המוזיקליות שלכם?

ישראל: "מגיל 14 אני יוצר מוזיקה באולפן בבית, תמיד נמשכנו שנינו למוזיקה אלקטרונית וזה גם הכיוון נכון להיום בעזרת השם באלבום שיראה אור בעתיד"

באולפן הביתי, בעבודה על האירוע הבא

איך אתם יודעים שהחומרים שלכם מוצלחים?

רון: "אם זה מצליח על הרחבה – זה כנראה טוב, זו משוואה פשוטה מאוד, אם קמת לרקוד זה טוב אם לא, אז לא. ולשמחתנו בכל החיבורים המקוריים שלנו זה תמיד עובד"

יש קווים אדומים מבחינתכם באירוע? מוזיקה שלא תסכימו לנגן ללקוח?

רון: "בגדול לא, תמיד נייעץ מה נכון לדעתנו, הייתה לקוחה למשל שביקשה שכל החינה שלה תהיה מורכבת ממוזיקה מרוקאית בלבד, הסברנו לה שצריך ליצור גיוון כדי שאנשים יצליחו להתחבר ולשמוח למרות שהיא הייתה שמחה רק עם המוזיקה המועדפת עליה והיא הבינה"

איך בונים אירוע עם לקוחות? שתפו אותנו בתהליך ההכנה

ישראל: "נדרשות כמה וכמה פגישות עם הלקוחות, להבין מי הם, מאיפה הם מגיעים, מה החלום שלהם? מי הקהל שצפוי להגיע? משם בונים חבילה שמותאמת לכל לקוח ספציפית"

מה הכי מרגש אתכם בעבודה הזו?

רון: "כשלקוח מגיע ואומר שההופעה שלנו הייתה שווה כל שקל ואפילו יותר, כשלקוח חוזר אלינו לאירועים נוספים – זה הכל מבחינתנו, חייבים לזכור שלקוח שם את האירוע שלו בידיים שלנו וסומך עלינו שנצליח לשמח את האורחים שלו, זה הרבה מעבר לכל דבר אחר"

אנחנו בפתחה של עונת החתונות, מה תרצו להגיד לזוג שעומד לפני תכנון האירוע הגדול בחייהם? עם איזה טיפים הם צריכים לצאת לדרך?

ישראל: "לזכור שזה תהליך שלוקח זמן וזה בסדר, לא למהר לבחור שמות גדולים רק כי הם שמות גדולים – שבו עם בעלי המקצוע, בחנו אם הם מתאימים לאופי שלכם, של האירוע של הקהל, קחו את הזמן, קבעו כמה פגישות לפני שתסגרו"

רון: "צריך לזכור שיש התרגשות עצומה לפני אירוע כזה, וצריך לקחת בחשבון נתונים שלא תמיד מצליחים לחשוב עליהם כשהדעת כל כך מוסחת. תנו הזדמנות לכשרונות חדשים לדם חדש בשוק לא רק לשועלים ותיקים. תנו למוזיקה החדשה לראש הצעיר להיכנס ולהפוך את האירוע שלכם לבלתי נשכח יש המון כשרונות אדירים בבית שמש, יש כאן דור חזק מאוד של מוזיקאים ויוצרים וכדאי לתת לזה במה".

https://www.facebook.com/productivesdjs/