בחודשים האחרונים בשקט מופתי, שקעו במרכז הקהילתי ׳פסגות השבע׳ בהכנות ובבניית פינת הנצחה לשבע בנות העיר - נטלי אלקלעי, שירי בדייב, יעלא מאירי, עדי מלכא, נירית כהן, קרן כהן, סיון פתיחי, הי"ד, שנפלו בטבח המחריד בנהריים.

פינת ההנצחה נבנתה במבואה למרכז הקהילתי, ונחנכה אמש בטקס מכובד בו נכחו משפחות הבנות, אנשי ציבור, ראש העיר וסגנו ותושבים רבים.

רויטל הירש ולילה קגן והמורה שלהן אבירם יצחק, מלהקת 'וליום' ריגשו את הנוכחים בשירה, ולאחר מכן עלו רבים לשאת דברים בהנחייתו המוקפדת והרגישה של יהודה גובני, עמית קדמון מנהל רשת המרכזים הקהילתיים שיבח את יוזמת המרכז להנציח את הבנות, ראש העיר הזכיר בדבריו את הבחירה להנציח את הבנות עם אקווריות ובו דגים וכי ישראל משולים לדגים: "המפגע ניסה לגדוח חיים, והנה במרכז הקהילתי 'פסגות השבע' אנחנו יוצרים חיים, עשרות בני נוער מגיעים ללמוד ולבלות כאן. השכונה שנקראה פעם 'מגדל המים' היא היום פסגות השבע לזכר בנותינו היקרות".

נציגה מהכיתה של הבנות אודליה כוהנים, נשארה דברים, שמואל גרינברג סגן ראש העיר והממונה על המרכזים הקהילתיים דיבר על פרשת השבוע ועל שבעת הקנים במנורה כנגד שבע בנותינו, ומירי מאירי אמא של יעלה מאירי ז"ל שנפלה בפיגוע הרצחני, הודתה למרכז ולראשי העיריה על היוזמה.

מימון בן-חמו, מנהל המרכז הקהילתי 'פסגות השבע',יזם את פרוייקט פינת ההנצחה, הכוללת מסך המציג את דמותן של שבע הבנות ושמותיהן, אקווריום עשיר וגדול מעליו טקסטים הקשורים לכל אחת ואחת מהבנות, את הטקסטים כתבו תלמידי 'קידום נוער' יחד עם המשפחות של הבנות ובליווי של יהודה גובני. בדבריו ציין מימון כי בהכנות שעשו טרם הקמת פינת ההנצחה גילו, שהרבה מן הילדים הפוקדים את המרכז כלל לא מודעים לאירוע המחריד ולעובדה כי המרכז בו הם מבלים את זמנם, קרוי על שם שבע נערות שנרצחו, והמטרה בפינת ההנצחה היא ליצור שיח וקהילתיות ומודעות לאירוע.

שבע הבנות שנפלו בטבח, הונצחו אמש במבואה למרכז הקהילתי הקרוי על שמן, ומעתה יוכלו באי המקום שאינם מכירים בהכרח את המקרה, ללמוד ולו במעט על הסיפור הכואב הזה בתולדות בית שמש, על הנעורים שהיו ואינם ועל החיים הממשיכים והנוער שימשיך ליהנות, לגדול ולצמוח, במרכז המושתת על זכר הבנות.