מעוניינים להתעדכן מה עוצמת הרוח ב'אלון' והאם כדאי להצטייד בצעיף ליום הלימודים? עכשיו זה אפשרי. החל מהשבוע פועלת בבית הספר היסודי בקרית ענבים תחנה מטאורולוגית, במסגרתה נאספים נתוני מזג אוויר עדכניים ומפורסמים באתר wunderground.com. התחנה מותקנת על קיר ה'וילה' המערבי, הפונה לכניסה לבית הספר, ונרכשה במסגרת מיזם 'מפרש' לעידוד הסקרנות בקרב התלמידים. התחנה צפויה לשמש את התלמידים והמורים לא רק לחיזוי מזג האוויר, אלא גם ללמידה חווייתית של נושאים וחישובים מתחומי המתמטיקה והמדעים.

את התחנה הרכיבו התלמידים של כיתת התקשורת הבוגרת, בליווי המחנכת גבי קליימן והצוות, ובסיועו של אב הבית גדעון בן אהרון, שריתך והתקין את התחנה.

התחנה מופעלת כחלק ממיזם עידוד הסקרנות של בית הספר, במסגרת תוכנית "מפרש". המיזם יוצא לפועל השנה בשלושה תחומים מרכזיים: הראשון, אימוץ חדשני של מאפייני מוזיאון מדע לתוך אופן עיצובו והתנהלותו של בית הספר; השני, הנגשה והעמקה של תהליכי למידה והוראה בתוך סביבת החורש הטבעי, אחד המשאבים הייחודיים של 'אלון'; והשלישי, הטמעת תהליכי חקר והתנסות לתוך הפדגוגיה, בליווי מדריכת המכון לחינוך דמוקרטי.

"במסגרת מיזם עידוד הסקרנות שלנו, אנחנו חותרים כל הזמן להפליג ולחקור יבשות לא מוכרות, לשמור על בית הספר כמקום של סקרנות, פליאה והשתאות, לשאוף ללא הפסקה לחרוג מן 'המשבצות הרגילות' והשגרתיות של בית הספר ולהתנסות ולהגשים כל חלום שמעניין אותנו", סיכם יונתן שיף, מנהל בית הספר. "התחנה המטאורולוגית החדשה מגלמת את השאיפות הללו כולן".