אין כל חשיבות מי ינצח בבחירות , וייכנס אל ארמון האליזה כנשיא צרפת בתשעה במאי.

הרפובליקה הצרפתית חצויה לשני פלגים דומיננטיים - ימין ושמאל - כך שבפני מי שייבחר, מבין שני המועמדים, תמיד יעמוד הפלג הנגדי וישתק אותו מלפעול במקרה הטוב, או יחתור להפילו במקרה הרע. כך קורה בארה"ב, בתורכיה ובהולנד.

גם אם יתגלה מנהיג אחד שיהיה מוסכם על כלל אזרחי צרפת, וגם אם תיבדל המדינה מן הגוש האירופי ותתבצר בגבולותיה, לא יהיה בזה די כדי לעצור את נחילי המהגרים שנוהרים אליה מדי יום, ואת שלל הבעיות שצצות על רקע השסע הפוליטי-החברתי-הכלכלי שהולך ומתרחב. אלה ימשיכו לחולל אינספור חילוקי דעות בין התושבים ולשבש את סדר היום.

 על כן, צודקים המועמדים שקוראים לאחדות העם ערב הבחירות. איחוד הוא הפתרון הראוי כדי ליישב את הסכסוכים, לגשר על הפערים ולאזן בין הניגודים. אולם נשאלת השאלה, מה יביא לאיזון בין שני פלגי העם בצרפת? ובכלל בעולם?!

מעולם אינדיבידואלי לעולם אינטגרלי

הגורם המרכזי שמפלג בין בני האדם ומעכיר את היחסים ביניהם הוא הטבע האגואיסטי. הכוח השלילי שגורם לדחייה בינינו ואף לשנאת האחר. האגו שולט חזק ומאפיל על הקשר ההדוק שקיים בינינו.

למרות אינספור הסכמים ופשרות המבטיחים סדר חברתי, ניסיון רב השנים מוכיח שמדינות העולם רק הולכות ומתבדלות, מתפצלות בתוכן למפלגות, לתרבויות ולפלחים רבים.

על פי חכמת הקבלה, לטבע הכללי יש תכנית שמטרתה לגרום  לבני האדם, לפעול כגוף הרמוני מושלם. המין האנושי, שלא כדומם, צומח וחי המתפקדים בתיאום מושלם עם חוקי הטבע, הוא היחיד שמוּנע מתוך אגואיזם טהור.  לכן מוטב שנצעד קדימה מיוזמתנו ו"נזרום" עם חוקי הטבע, באמצעות חכמת החיבור.

לכל מגזר, עדה או קבוצה בחברה הצרפתית יש ייחודיות ועושר שחשוב לשמר ולטפח, לכן עליהם לגשר מעל כל הפערים, לבנות "מגדל אייפל" מעל האגו שמפריד. כך יוכלו שני ההפכים להתקיים במקביל ולחיות באחווה ובשלום זה עם זה.

דווקא מתוך הפער שמתעצם בין ההפכים מתגלה מרחב חדש, יסוד שבו כל אחד מוותר על דעתו הפרטית, מקבל את דעתו של האחר, ולו רק לזמן מה, עד שהוא מתעלה להרגשת חיבור ייחודית. אז, לפי שיטת החיבור, מתקבלת גישה חדשה, שמגלה מעל להבדלים מקום משותף, שכולל את שני ההפכים כאחד.

גשר צר מאוד

הכרה באיחוד מעל הכול הוא העיקרון החדש שצריך להיות מוסכם על המנהיגות החדשה בפריז. ליכוד העם תלוי אפוא בקיומה של מערכת יחסים אלטרואיסטית מעל מערכת היחסים האגואיסטית. ואין מדובר רק על הסדרת היחסים בפוליטיקה, אלא גם בחברה, ובכלל זה פיתוח התנהגות חברתית חדשה בכל תחומי החיים: החל מהתא המשפחתי, דרך מקומות העבודה ומוסדות הלימוד וכלה ביחסים הבינלאומיים. לשם כך, חובה על מנהיגיה של המעצמה הצרפתית להקים את "משרד החיבור" – מִנהלה שכל עיסוקה יהיה להעלות על נס את האחדות מעל לכל פירוד. לדון, לכתוב, להסביר, להדגים, להמחיז, לשדר בכל אמצעי אפשרי ומעל דפי כל עיתון, רשת חברתית, שלט חוצות או סרטון את ההכרחיות בבניית גשר של התחשבות הדדית על פני הנהר האגואיסטי השוצף.

מיום ליום העולם הולך ומידרדר, ובתוך כך הוא נמצא באי יציבות ובחוסר ודאות בסיסי. עם זאת, כוחות הטבע שפועלים בו, דוחקים לכיוון האחדות וגורמים לחוקים חדשים. כל עוד המצב נותר על כנו, ללא כל שינוי, מכבש ההתפתחות ממשיך לעבוד לפי טבעו, לרמוס ולפצל אותנו לעוד חלקים רבים ולגרום לנו לסבל רב. זאת, עד שיבוא מנהיג חדש שיאמץ אל מדיניותו את עיקרון האחדות – יבלום ברגע את המכבש העצום וישפיע לטובה על כלל אזרחי מדינתו ועל העולם כולו. בשונה ממתחריו הוא זה שיבטיח את מעמדו לאורך שנים.

מרגע ששיח האחדות יתפשט במתחם הארמון בצרפת, במסדרונות הבית הלבן, בקרמלין במוסקבה, בדאונינג סטריט בלונדון וביתר ממשלות העולם – הוא יתורגם לסדרת חוקים שיחייבו את המערכות והמוסדות הציבוריים לחנך כל איש ואישה להתאחד מעל הדעה הפרטית שלהם, הוא יתפשט אל כלי התקשורת ויצמיח שינוי אדיר במציאות הגלובלית. זה בלבד צריך להיות האתגר של מנהיגי העולם החדש, ועל פי רציונל זה אזרחי העולם צריכים להצביע.

הרב ד"ר מיכאל לייטמן, העומד בראש תנועת "קבלה לעם" העולמית , מעניק מדי יום שיעורי קבלה המשודרים בערוץ 66 ב-HOT ובאתר האינטרנט. התנועה מזמינה את כולם לבוא וללמוד את חכמת החיבור המבוססת על כלל היסוד של העם שלנו: "ואהבת לרעך כמוך". לפרטים על מעגלי שיח חווייתיים ברחבי הארץ ועל מסלולי הלימוד חייגו: 1-700-509-209.